Jak se odměnit po zkouškovém? Běžte se bavit na ples

Vzdělání

Možná, že už máte i nějaký ten bál za sebou, ale sezóna zdaleka nekončí. To nejlepší na vás ještě čeká. Středoškoláci mají svůj maturitní ples a vysokoškoláci nepřeberné množství univerzitních, fakultních, studentských a spolkových plesů. Stačí si jen vybrat, jestli chcete zažít velkolepý nóbl ples nebo něco netradičního, například v klubu. O tom, že si studenti umí užít takovou společenskou událost, svědčí tematické plesy, které si sami pořádají. Čtěte a chystejte garderobu.

Exotický ples rozhýbe Brno

Ve čtvrtek 26. 2. pořádá svůj ples Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně a každý rok se jí v Laser Show Hall v Bobycentru podaří překvapit. Předloni to byl Benátský ples, v loňském roce stylový retro Ples v záři reflektorů a letos je to Exotický ples. K tanci a poslechu zahraje Pavel Helan a jeho band, od půlnoci to budete moci vytáčet i na diskotéce s DJ Shafffem. V průběhu večera proběhne už zavedená volba krále a královny plesu. Organizátoři si navíc připravili řadu exotických překvapení. Těšte se! Vstupenky jsou ještě k mání za 280 a 380 Kč.

Volenka pro živočicháře a rostlinkáře

Pokud se chcete ve stejnou dobu jako ekonomové v Brně pobavit i v Praze, vydejte se na Reprezentační ples Přírodovědecké fakulty UK, který se koná v pátek 27. 2. v Kongresovém centru. Vedle oblíbeného big bandu se na vás o půlnoci chystá taneční orchestr Timbre Music s Flash Show. Dále se můžete těšit na taneční workshop, předtančení, předávání cen nejlepším pedagogům PřF UK, diskotéku a půlnoční překvapení. Dovnitř se dostanete na vstupenky za 290 nebo 390 Kč.

Výroční pedagogické plesání

Ve středu 4. 3. se v Centru Babylon na ulici Kounicova v Brně uskuteční už 10. ročník plesu Pedagogické fakulty MU. Zahraje oblíbená kapela všech brněnských studentů a absolventů pedagogiky – Kanci paní nadlesní. V programu se vedle tradičního předtančení objeví také IN FLAMENUS fire & art show, lasershow, DJ a pedagogické překvapení. Jednotný vstup činí 250 Kč.

Stavaři, nahoďte oblek!

Je největší fakultou VUT a pořádá nejlepší ples z celé univerzity. Ples Fakulty stavební je vyhlášený a díky velkorysým prostorám ho každoročně navštěvuje téměř tisíc zájemců o tanec a zábavu. Letos se poprvé uskuteční v Sono Centru, v novém brněnském hudebním svatostánku. A kdy? Těšit se na něj můžete v úterý 17. 3.  Na plese vystoupí kapela Pavla Helana, diskotéku zařídí DJ Shafff a připravena bude i řada vystoupení. Vstupné s místenkou pořídíte ze 250 a bez stolu za 200 Kč.

3 plesy Univerzity Pardubice

Vysokoškoláci studující ve městě perníku se po taneční stránce pomějí hned třikrát, protože je k nim jejich alma mater nanejvýš štědrá. Plesy se uskuteční tři březnové týdny po sobě v termínech 14. 3., 20. 3. a 27. 3. Všechny tři akce se shodně konají v ABC klubu a začínají ve 20 h. Jelikož mají Pardubičtí dobrý vkus, vystoupí na jednotlivých plesech polovina z Vypsané fixy Márdi a Pítrs aka, Sabrage a Věc Makropulos. Vstup 250 Kč na každý ples.

Foto zdroj: www.istockphoto.com

Přidáno: 11.02.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.