Jak se nespálit při výběru repasovaného počítače

Bez počítačů se už dneska funguje těžko. Ne každý si ale může dovolit pořizovat nejnovější mašiny. Naštěstí to není potřeba. Solidní náhradou jsou repasované počítače, které jsou pořád ještě v dobrém stavu, ale původní vlastník je už nechce. Můžete na nich ušetřit i 50 % původní částky! Musíte si ale dobře zkontrolovat stroj, který si vybíráte.

Na co si dát pozor?

Kupovat notebook starší dvou let, to už jsou skoro vyhozené peníze. Přístroj už není v záruce a vzhledem k tomu, že většina moderních přístrojů má nízkou životnost, nejspíš se vám to nevyplatí. Roční počítač vás ale ještě může pozitivně překvapit. Až si ale budete nějaký vybírat, určitě byste si měli zkontrolovat:

  • Vůli kloubů (u notebooků).
  • Obrazovku. Nejsou na ní žádné defekty a vady?
  • Výdrž baterie. Počítejte s tím, že si budete muset koupit novou. Třeba ale na prodejci uhádáte slevu.
  • Klávesnici. Nejlepší je nový počítač rozebrat a klávesnici vyčistit.
  • Hluk větráku. Když už budete v tom čištění, tak ho opatrně profoukněte vysavačem běžícím na nízký výkon.

Kde koupit počítač z druhé ruky?

Repasované počítače seženete přes inzeráty na diskusních fórech, v bazarech či na internetových aukcích. Gigantem v prodeji počítačů z druhé ruky je Aukro. Není to ale nejbezpečnější cesta. Nikdy nevíte, jak počítač doopravdy vypadá, a když s ním nebudete spokojeni, nemáte žádnou záruku, že ještě někdy uvidíte své peníze. Lepší je využívat zaběhnutých bazarů zaměřených na repasované počítače. Můžete počítat s regulérnějším jednáním, zárukou na produkt atd. Mezi největší prodejce na českém trhu patří Eurotech Trade, Technimax, Sims či Levná PC.

Který je nejlepší

Oproti konkurenci vychází ze srovnání nejlépe servis Technimax.
Technimax prodává repasované počítače, které byly používány na exhibicích. To znamená, že se jedná o málo používané výrobky, které jsou opět uvedeny do zánovního stavu. Drobnou nevýhodou je, že dodává primárně hardware a ne software, potřebné doplňky si tedy budete muset dohledat sami. Technimax vám s tím ale rád pomůže.
A co je jeho hlavní výhodou – základní záruka všech výrobku je 13 měsíců a za příplatek si ji můžete prodloužit až na 25 měsíců.
Nákupu počítačů z druhé ruky se tedy bát nemusíte.

Přidáno: 16.12.2013, Zdroj: Technimax s.r.o. Autor: Vojtěch Žák

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.