Jak se dá měřit efektivnost ve státní správě, lze to vůbec?

Investice do technologií nejsou vším, je třeba investovat do lidí. Dosažení efektivnosti jak v soukromém tak i ve veřejném sektoru je klíčovým nástrojem dosažení hospodářské stability a udržitelnosti. Problémy efektivnosti se vyskytují ve všech sférách a oblastech ekonomiky a na všech jejích úrovních. K tomuto tématu uspořádala Vysoká škola Newton College už 9. ročník mezinárodní odborné konference z cyklu Evropského fóra podnikání. Spoluorganizátorem konference bylo Evropské hnutí v České republice.

V rámci diskuse vystoupili přední domácí a zahraniční odborníci.

Téma je samo o sobě kontroverzní. Měření efektivnosti ve státní správě je opravdu složité. Zjišťuje se jakým způsobem, jak to dělat a zda vůbec,” řekl rektor Newton College Jan Mojžíš.

 Jak se dá měřit efektivita - konference

Miloslav Kala, prezident Nejvyššího kontrolního úřadu, na konferenci představil, jakým způsobem se úřad dívá na efektivnost ve státní a veřejné správě a zda technologie, které se používají, k efektivnosti přispívají. “Ukázal jsem, že stát si pořídil 6 500 informačních systémů za více než 130 miliard korun, ale data, která v těch systémech jsou, my nesdílíme. Podle mého názoru je důležité investovat nejen do vlastních technologii, ale také do lidí a do toho, jakým způsobem budou s těmi technologiemi pracovat,” řekl prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala.

Newton College vítá tuto konferenci, protože nám dává zajímavé podněty. Zároveň se nás toto téma velice týká. Jde o to, aby se věci dělaly účinně, účelně a ekonomicky,” dodal prorektor Newton College Milan Lindner.

Příští ročník bude zaměřen na zrekapitulování všeho, co se za deset let událo. Jaké změny nastaly a jak se přenesly do fungování české ekonomiky.

 

Zdroj fotografie: Newton College

Zdroj úvodní fotografie www.istockphoto.com

Přidáno: 03.12.2015, Zdroj: Newton College

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.