Jak byste měli krmit svého čtyřnohého miláčka

Jaký pán, takový pes, říká se a je to pravda. Tak jako já nejím špenát, můj pes taky ne. Zato pes mé přítelkyně ano. Zrovna jako ona. Na tom není nic špatného, každý má rád něco jiného. Já se svým psem často běhám a musím mu proto dávat jídlo bohaté na živiny. Ona se svým psem hodně leží u televize a nesmí ho překrmovat. Ale volbu jídla neovlivňuje jenom fyzická aktivita, ale i druh psa, jeho věk a velikost. Podívejme se blíže na to, čím by se měl pes správně živit.

Hodně lidí si myslí, že pes coby příbuzný vlka by měl jíst to samé, co on. To znamená hlavně syrové maso a trochu trávy na trávení.
Jenže ono to není tak jednoduché. Vlk se hodně naběhá, než svoji kořist složí. Má velký výdej energie, a proto potřebuje hodně bílkovin a tuků. Oproti tomu většina psů nemá tolik pohybu. A navíc je to už po století domestikované zvíře, což se na jeho jídelníčku pojevilo. Yorkshire

Proto byste neměli krmit svého psa jenom masem, budou mu pak chybět další nutné živiny (škroby, tuky, minerální látky, vitamíny, vláknina). Navíc tak přijímá hodně vápníku a fosforu.
Za další – maso, které není tepelně upravené, v sobě nese mnoho rizik. A rozmazlený pes jim snadno podlehne.
Konečně pak psi potřebují i sacharidy z obilí. Není tedy dobré dávat psům příliš bez-obilných granulí (grain free).
Nejlepší je tedy krmivo s množstvím bílkovin, živočišným tukem, sacharidy z brambor nebo kvalitních obilovin (případně z ovoce a zeleniny). Rostlinné oleje v něm by měly sloužit pouze jako doplněk. Sacharidy by ovšem neměly být hlavní složkou krmiva a hlavním zdrojem bílkovin. Bílkoviny jsou totiž pro psy extrémně důležité.

A co ostatní čtvernožci

RotvajlerJá se v otázce zdravé výživy zaměřil specificky na psy. I pro ostatní čtvernožce ale platí, že každý je jiný a každý potřebuje trochu něco jiného. Tudíž je důležité mít na výběr z velkého množství potravin.

Internetový obchod Můj mazlík nabízí nejen granule pro psy, ale i široký sortiment granulí a krmiv pro všechny druhy zvířat. Kromě jídla v něm pak můžete nakoupit i všechny další chovatelské potřeby – od pelíšků, podestýlek, obojků, hraček až po přepravní tašky. Pokud se zbožím nebudete spokojeni, můžete ho do čtrnácti dnů vrátit.

Obchod se nachází v Praze, kde si také můžete objednávku vyzvednout osobně. Mazlík vám ho ale doveze kamkoliv po celé republice, a pokud si objednáte zboží za více než 2 000 korun, budete mít dopravu zdarma.

Zdroj fotografií: Zuzana Pokorná

Přidáno: 10.03.2014, Zdroj:  Autor: Vojtěch Žák

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.