JABOK - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická - přijímací řízení se blíží

Přihlášky se podávají od 15. ledna do 30. dubna 2007 na formulářích, které má Jabok vlastní. S dalšími informacemi si je lze vyžádat na adrese školy nebo stáhnout z webové stránky školy.

Předpokladem přijetí je maturita. Součástí přijímacího řízení je:
- vyplněný formulář přihlášky,
- písemné testy (psychologické testy, test z českého jazyka, z cizího jazyka, test všeobecných vědomostí),
- pohovor zkoumající motivaci, všeobecný rozhled a názorové zakotvení uchazeče.
Příslušnost k nějaké církvi není podmínkou přijetí, VOŠ Jabok je otevřena všem bez ohledu na názorové zakotvení.

Poplatek za přijímací řízení činí 400,- Kč.

Přijímací řízení se koná 4. - 8. června 2007.

Školné činí 5 000,- Kč za školní rok.

Počet studentů: do 1. ročníku bude přijato asi 70 uchazečů. Ke studiu se zpravidla hlásí třikrát víc uchazečů, než může být přijato.

Ubytování a stravování studujících: Škola má kolej s kapacitou 40 míst. Kapacita však potřebě nedostačuje. Mimopražští studující, kteří nemají možnost bydlet v soukromí, bydlí a stravují se převážně ve středoškolských domovech mládeže. Škola studujícím přijatým do 1. ročníku se zajištěním ubytování v Praze pomáhá.

Přidáno: 02.01.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.