ISIC si mohou pořídit i studenti nad 26 let

Nárok na mezinárodní studentský průkaz ISIC není omezen horní věkovou hranicí. Na rozdíl od výhod, které studentům poskytuje stát, a které pozbývají platnosti dovršením 26 let, na studentské výhody s průkazem ISIC mají nárok studenti v každém věku. Mezi hrdé držitele zelené kartičky patří i několik studentů doktorského studia, kteří se již blíží seniorskému věku.

Průkaz ISIC může získat každý student prezenční nebo kombinované formy studia, který studuje nejméně 15 hodin týdně, 6 po sobě jdoucích měsíců. Vyřazeni tak nejsou ani studenti jazykových škol akreditovaných MŠČR.

Věk studentů se stále zvyšuje. Mladí lidé svá studia často přeruší, aby po střední škole cestovali nebo studovali jazyky přímo v zahraničí. Výjimkou nejsou asi studenti, kteří po pár letech studií zjistí, že zvolená univerzita neodpovídá jejich představám a rozhodnou se začít znova na jiné vysoké škole. Většina studentských výhod, které garantuje stát, přitom pozbývá platnosti po dovršení 26. roku. I když i ministerstvo školství už uvažuje o zvýšení horní věkové hranice pro statut studenta, jediným nástrojem, který dokáže během studií finančně pomoci i odrostlejším studentům je v tuto chvíli ISIC. Mezi země, které mezinárodně ovlivnily odstranění horní věkové hranice u ISIC karet patří např. Velká Británie nebo Itálie, kde je trend „starších studentů“ ještě výraznější.

ISIC přitom už není pouze kartička na levné letenky a klíč ke slevám na dopravu. Držitele potěší až 30% slevy v českých lyžařských areálech, za zmínku stojí Pustevny, Zadov nebo Špindlerův Mlýn. Další zajímavé slevy lze s ISICem uplatnit při nákupu zimního vybavení (HUDY sport), literatury (Neoluxor Černá labuť), oblečení (HIS, Lee, Wrangler), v kině (Village Cinemas) výrazně levněji lze pořídit cestovní pojištění nebo letenky.

Informace o studentském průkazu ISIC najdete na www.alive.cz.

O GTS ALIVE

GTS ALIVE, s.r.o., je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC), mládeže do 26 let (ALIVE) a pedagogické veřejnosti (ITIC) pro Českou republiku na základě pověření World Youth and Student Educational and Travel Confederation (WYSETC). Cílem je nabídnout držitelům karet širokou škálu výhod v oblasti kultury, zábavy, sportu, cestování a jiných služeb a stát se partnerem při výchově mladé generace. Česká republika je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením karet ISIC a největší nabídkou studentských výhod v rámci 118 zemí ISTC. GTS ALIVE je součástí skupiny GTS Group, která kromě ČR působí také na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Do portfolia společnosti patří také cestovní služby pro studenty a mládež, které na českém trhu poskytuje již od roku 1991.

Přidáno: 02.10.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si