ISIC kartu už má 243 tisíc českých studentů

ISIC karta

V loňském roce se opět zvýšil počet držitelů mezinárodního studentského průkazu ISIC. Za rok 2008 bylo vydáno přes 243 tisíc studentských karet. ČR je mezi 120 členskými zeměmi ISTC (International Student Travel Confederation) dlouhodobě řazena na první místo v počtu vystavených ISIC karet na počet studentů. I pro rok 2009 bude karta ISIC podporována EU a organizací UNESCO.

23 vysokých a 90 středních školách vydává čipovou ISIC kartu jako oficiální průkaz studenta, další držitelé si ISIC kartu pořizují elektronicky na www.chytrepalice.cz nebo v síti kamenných poboček.

ISIC kartu studenti využívají zejména jako mezinárodně akceptovaný identifikační průkaz studenta. ISIC jim současně zprostředkovává přes 1600 studentských slev v ČR a více než 40 000 dalších benefitů v zahraničí. Většinou se jedná o výhody využitelné v každodenním životě, v oblasti kultury, dopravy, ubytování, nákupů atd.

Do benefitního systému české ISIC karty se již zapojily stovky českých i mezinárodních společností, které studentům poskytují své výrobky a služky za zvýhodněných podmínek. Patří mezi ně i Skiareál Špindlerův Mlýn, kde v letošní zimní sezóně využilo nabízené slevy několik tisíc držitelů ISIC karet, dalšími oblíbenými benefity jsou např. slevy na hudebních festivalech, výhodnější lístky do kina Village Cinemas, slevy v síti Rock Point, Hudy, Neoluxor atd.

Nestudentům je určena karta ALIVE, která je mezinárodním identifikačním průkazem mládeže do 26 let, také ALIVE karta svým držitelům přináší množství obdobných benefitů jako ISIC.

Více informací najdete na www.isic.cz.

 

Přidáno: 25.03.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.