ISIC karta bez čekání

alive.czPokud si studenti chtějí pořídit mezinárodní studentský průkaz ISIC, nemusí už nikam chodit. Nově si mohou kartu objednat on-line. Na webové adrese www.alive.cz/online vyplní potřebné údaje, nahrají naskenované obrázky občanského průkazu, vyplněnou Žádost o vystavení průkazu ISIC s razítkem školy a také fotografii. ISIC karta jim bude doručena přímo na adresu, kterou uvedou v žádosti. Očekávat ji mohou do 10 dnů.

„Jsme rádi, že studentům konečně můžeme ušetřit složité cestování do poboček a nudné vyplňování formulářů. Díky nové možnosti on-line objednávek teď bude možné žádost vyplnit a odeslat během několika minut, přímo z domova. Odpadá také vyzvedávání karty. Věřím, že on-line objednávky ocení hlavně studenti z menších měst, ve kterých nebyla výdejní místa,“ vysvětlil Tomáš Vyskočil, ISIC manager pro ČR.

Studenti 23 univerzit a 65 českých středních škol si navíc mohou pořídit čipovou kartu ISIC, která jim slouží také ke vstupům do knihovny, objednávce obědů, zaznamenávání docházky a dalším školním aktivitám. ISIC kartu v ČR aktivně využívá 213 000 studentů.

Na adrese www.alive.cz/online si přijdou na své také ti, kteří nestudují a nemohou tak získat kartu ISIC. Pro ně je tu mezinárodní průkaz mládeže, karta ALIVE. Stačí, aby jim bylo méně než 26 let a získávají nárok na podobné výhody jako s kartou ISIC.

Více na www.alive.cz/online.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KARTĚ ISIC

ISIC je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující statut studenta, vydávaný světovou organizací ISTC pod záštitou EU a UNESCO.

Nárok na ISIC: studenti středních (SŠ, OU, SOU, víceletá gymnázia), vyšších odborných nebo vysokých škol, uznávaných MŠMT ČR.

Cena: 300 Kč

Platnost karty ISIC: ISIC platí až 16 měsíců. Od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O KARTĚ ALIVE

ALIVE je celosvětově uznávaný průkaz mládeže do 26 let vydávaný světovou organizací ISTC pod záštitou EU a UNESCO.

Nárok na kartu ALIVE: všichni mladí lidé do 26 let.

Cena: 300 Kč

Přidáno: 23.09.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.