International Science Frontiers je americký program pro mladé vědce z celého světa

Americká organizace Youth Impact International nedávno představila nový program nazvaný International Science Frontiers, který je určen talentovaným vědecky zaměřeným studentům ze celého světa ve věku 13 až 19 let. Program jim umožňuje strávit tři týdny na špičkových pracovištích světově proslulých amerických univerzit a výzkumných ustavů a seznámit se širokou řadou vědeckých disciplin jako je oceánografie, kosmický výzkum, nanotechnologie, výzkum životního prostředí, robotika apod. Program nabízí také stipendia sociálně slabým studentům.
 
International Science Fronties se každý měsíc zúčastní čtyřicet studentů, kteří absolvují čtyři až pět programů, každý z nich v délce dvou až pěti dní. Mezi partnerské instituce zapojené do programu v letošním roce patří např. NASA Space Center, University of California Berkeley, Brown University nebo University of South Florida.

Kandidáti programu by měli prokázat vynikající vědecké schopnosti a zájem o vědu. Součástí programu jsou také kurzy rozvoje vůdčích dovedností tak, aby studenti byli připraveni v budoucnosti převzít roli vedoucích vědeckých pracovníků ve svých zemích.
 
Aktuální cena účasti je k dispozici na webu programu. Cena zahrnuje veškeré ubytování, stravování, poskytnuté akademické materiály a také dopravu v rámci programu. Protože cílem programu je zapojit co nejvíce nadaných studentů bez ohledu na jejich finanční situaci, organizace poskytuje finanční pomoc, ať už ve formě informací a asistence při shánění peněz, tak i stipendiem na školné pro sociálně slabé studenty.

Protože program běží celoročně, přihlášky jsou také přijímány po celý rok. Ovšem každé kolo programu má svou stanovenou uzávěrku, která bývá typicky zhruba tři měsíce před začátkem kola. Přihlášku lze podávat online nebo si ji lze klasicky stáhnou a poslat. K přihlášce je třeba dodat dvě doporučení a také ověřené kopie vysvědčení ze školy (transcript).

Více informací o International Science Frontier najdete na stránce programu www.youthimpactint.org/isf/ nebo je lze získat od správy programu, např na e-mailu isf@youthimpactint.org.

Organizace Youth Impact International (YII) byla založena v roce 1999. YII je neziskovou organizací, jejímž cílem je zastřešovat a podporovat mládežnické organizace a skupiny, pomáhat jim efektivněji fungovat a spolupracovat. Více informací lze najít na www.youthimpactint.org.

Přidáno: 19.05.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.