Intenzivní kurzy nepatří jen k období prázdnin

Pod termínem kurz intenzivní angličtiny si lidé nejčastěji vybavují lekce, které jazykové školy pořádají přes léto, kdy se vyplňuje mezera ve výuce během prázdnin. Motivací do intenzivního kurzu nemusí být ale jen snaha nezapomenout během pauzy svoje jazykové znalosti. Především jde o snahu o velký pokrok během krátké doby. Lekce probíhají několikrát v týdnu a jsou metodicky koncipovány tak, aby účastníkům usnadnily co nejrychleji zvládnout předepsané množství učiva.

Často se intenzivní kurzy využívají jako jedna z forem pomaturitního studia nebo pro bleskovou přípravu na složení jazykové zkoušky. Student může zvolit buď individuální kurz, nebo některých z otevřených. Jedním z nich je i Fast Track, který pořádá jazyková škola Caledonian School. Jedná se o zhuštěnou dvacetitýdenní přípravu na zkoušky FCE nebo CEA, která klasicky probíhá v rámci dvousemestrálních kurzů. Individuální možnost délky studia – od jednoho týdne po jeden rok – poskytují intenzivní kurzy v London Institute. Zájemce může začít každé pondělí.

Kdo má chuť prodloužit si dovolenou nebo si odpočinout v přírodě, může si vybrat i některý z pobytových kurzů. Jarní pobytové kurzy s intenzivní výukou angličtiny pořádá například jazyková škola Skřivánek.

Angličtina do kufru je typ intenzivního kurzu, který účastníka připraví na komunikaci v anglickém jazyce při cestách do zahraničí. Tento kurz například pořádá hlavně přes léto jazyková škola Akcent. „Angličtina do kufru je letní kurz zaměřený na komunikační dovednosti a ne na formální – gramatické – znalosti. Je určen lidem, kteří odjíždí například na dovolenou v zahraničí,“ říká Heda Elstnerová z Akcentu. „Kurz je určen pro mírně pokročilé, přibližně úrovně. Studenti si procvičí situace v hotelu, na policii, v restauraci, v obchodě. Dále se naučí podat stížnost na nekvalitní služby a dotázat se na cestu.“ Akcent otevírá i intenzivní kurzy angličtiny pro pracovní prostředí. Je vhodný pro pokročilé studenty a je zaměřen spíše na praktické dovednosti, jako je prezentace, vyjednávání nebo telefonování.

fut

Článek vznikl v rámci projektu FUTURA, který je financován Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem ČR a hlavním městem Praha. Realizátorem projektu je Respekt institut, o. p. s.

Jazyková škola
Typ kurzu
Pokročilostní stupeň
Délka výuky
Cena
Caledonian school Fast Track Pokročilí
20 týdnů
7 980 Kč
Skřivánek Intenzivní pobytový kurz -
1 týden
9 500 Kč
London Institute Intenzivní kurz Začátečník
1 týden až 36 týdnů
1 týden – 2 400 Kč
36 týdnů – 28 500 Kč
Akcent
Angličtina za 12 Mírně pokročilí
20 šedesátiminutových lekcí
1200 Kč
Angličtina do kufru Mírně pokročilí
2 x 4 hodiny
-
Angličtina pro pracovní prostředí Středně pokročilí
20 hodin
-
Přidáno: 04.06.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.