Informační den UNIVERZITY KARLOVY v Praze

Informační den UNIVERZITY KARLOVY v Praze se koná v sobotu 25. listopadu 2006 od 9. 30 do 15. 00 hodin (areál Albertov, Praha 2).

V sobotu 25. 11. 2006 pořádá Univerzita Karlova v Praze již počtvrté „Informační den, určený všem zájemcům o studium“. Sobotní termín byl opět zvolen záměrně, aby se Informačního dne mohli zúčastnit také mimopražští zájemci.

Univerzita Karlova zde představí kompletní informace ke všem typům studia (bakalářské, magisterské, doktorské) na všech svých 17 fakultách a k dalším možnostem, které nabízí (studium v zahraničí, celoživotní vzdělávání, studium osob se speciálními potřebami ad.). K dispozici budou informační materiály. Návštěvníci mohou také využít možnosti konzultace s pracovníky studijních oddělení všech 17 fakult.

Podrobný program Informačního dne na: www.informacniden.cuni.cz.

Letos poprvé proběhne tato akce v prostorách areálu Albertov (v budovách Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty). UK tak vychází vstříc velkému zájmu veřejnosti o tuto akci v předcházejících letech zpřístupněním většího množství prostor pro informační stánky všech fakult a také paralelní organizací prezentací jednotlivých fakult v několika posluchárnách. Akce je jako vždy otevřena široké veřejnosti, vstup zdarma.

Dopravní spojení:

Metro B – stanice Karlovo nám. - dále tram. č. 18, 24 do zastávky Albertov - nebo bus č. 291 do zastávky Dětská nemocnice Karlov.

V minulých letech návštěvníky Informačního dne nejvíce zajímalo, které obory se otevírají v příštím akademickém roce, jaké jsou podmínky přijímacího řízení, jak je možné se připravit k přijímacím zkouškám (přípravné kurzy), podmínky studia v zahraničí či možnosti vzdělávání seniorů ad. Celková návštěvnost byla v průměru více než 3500 zájemců o studium.

Přidáno: 20.11.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.