Impulzy pro umělecké vzdělávání

Jak si uchovají kulturní instituce svou atraktivitu pro nastupující generace? Jak umožnit dětem a mladým lidem přístup k umění a kultuře? Na stejnojmenné konferenci představí zástupci českých a německých kulturních a vzdělávacích institucí modelové projekty a pohovoří o možnostech a šancích oboru uměleckého vzdělávání.

Konference se koná 27. února v pražském Goethe-Institutu. Umělecké vzdělávání v sobě nese nejen estetickou uměleckou výchovu a informovanost, ale slouží i ke kulturní senzibilizaci národa. Zejména občanská „Hochkultur“ je však často na hony vzdálená reálnému i virtuálnímu kulturnímu prostoru mladých. Německé a české kulturní instituce uvedou modelové projekty, které motivují děti, mládež i dospělé k aktivitě a rozvíjejí jejich kreativní potenciál.

Česká filharmonie se představí s aktuální nabídkou koncertů pro děti pod názvem „Hudba jako řeč srdce“, Berlínští filharmonici přivezou širokou paletu projektů určených dětem a mládeži. V oblasti tance a divadla se zaměříme na inovativní projekty Unusual Symptoms (Theater Bremen), koncepci Dětského studia Divadla Ponec, olomoucké Sdružení D a drážďanskou Bürgerbühne pořádající workshopy k nejrůznějším tématům. Nebude chybět ani plzeňský nezávislý prostor pro alternativní kulturu, centrum Johan. Samostatný blok bude věnován prezentaci unikátního projektu Spolkové kulturní nadace nesoucí název „Kulturní agenti pro kreativní školy“. Konference nabízí příležitost pro získání informací, vzájemnou výměnu a navázání kontaktů pro zástupce ze vzdělávacího i kulturního sektoru.

Konferenci pořádá Goethe-Institut ve spolupráci s Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu (NIPOS). Záštitu převzali Ministerstvo kultury, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Česká komise pro UNESCO. Za finančního přispění Česko-německého fondu budoucnosti.

Místo konání: Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, 2. patro

Datum konání: 27.2.2013, 9:00–18:45

Přihlášky na konferenci: www.nipos-mk.cz/konference

Další informace: www.goethe.de/praha

Vstup zdarma. Simultánní překlad zajištěn.

Přidáno: 18.02.2013, Zdroj: Goethe Institut

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.