Hudební festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní program letošního ročníku

Festival Vizovické Trnkobraní se koná od 23. do 24. srpna ve Vizovicích v areálu likérky Rudolf Jelínek a oznamuje kompletní program svého 46. ročníku. V pátek a sobotu se návštěvníci mohou těšit na ty největší hvězdy české a slovenské hudební scény, jako jsou Kryštof, Chinaski, No Name, Miro Žbirka, David Koller, Pražský výběr, Visací zámek nebo Čechomor a další interpreti.

Festival nabídne také stand-up představení KOMICI s.r.o. v podání Tomáše Matonohy a Miloše Knora, show bublináře Matěje Kodeše či představení Bílého divadla Ostrava. Od festivalového ruchu si bude možné odpočinout na projekcích filmů Polski film, Martin a Venuše či Bobule, připravena je tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků či košt slivovic. Nedělní program proběhne v režii města Vizovice pro návštěvníky zdarma v jeho ulicích a nabídne tradiční hudební žánry, jako je dechovka či cimbálovka. Festivalem provedou moderátoři Patrik Hezucký a Jiří Hölzel.

Hudební program festivalu Vizovické Trnkobraní se bude odehrávat v pátek i v sobotu na dvou hlavních pódiích Starobrno stage a Rudolf Jelínek stage. V pátek začne program v 17 hodin, v průběhu odpoledne a večera se představí kapely Kryštof, Pražský výběr, Visací zámek, UDG, Rybičky 48, Nebe a program uzavře Charlie Straight. V sobotu se areál rozezní již v 11 hodin, návštěvníci se můžou těšit na hvězdné obsazení v čele s No Name, Miro Žbirkou, Davidem Kollerem, Chinaski či Čechomorem, dále pak na Xindla X, Dilated, Portless, Xaviera Baumaxu, Sto zvířat, Koblížky, Fleret, Vypsanou Fixu a Kosovce.

Alternativní scéna bude v sobotu přes den hostit divadelní představení Komici s.r.o.: Ti nejlepší komici z pořadu Na stojáka v podání Tomáše Matonohy a Miloše Knora, hru Ty, který lyžuješ Bílého divadla Ostrava či bubble show Matěje Kodeše. Večer se pak změní na taneční scénu a vystoupí zde například Dj Orbith, Sayuz a další Djs. Novinkou letošního ročníku festivalu je také kinokavárna se sobotním promítáním filmů s odlehčenou letní a hudební tématikou, jako je Rok ďábla, Indiánské léto, Polski film, Martin a Venuše a Bobule. Pro dětské návštěvníky bude v provozu dětský koutek s vystoupením Cats on a Hot Tin Roof – Starci na chmelu a následným tanečním workshopem, bublinářskými a rukodělnými dílnami, Divadlo Brod zde uvede loutková představení O vlku a kůzlátkách a Červená Karkulka.

Součástí festivalu bude také páteční Jelínkův vizovický košt, do kterého může každý zájemce zaslat svůj vzorek slivovice a vyzkoušet si, jak obstojí v konkurenci. Vítěz z řad návštěvníků Vizovického Trnkobraní obdrží třílitrovou láhev slivovice Rudolf Jelínek. Ochuzeni nezůstanou ani příznivci souboje v pojídání švestkových knedlíků – Velká cena Vizovic se tentokrát uskuteční v sobotu ve 13 hodin a je otevřena široké veřejnosti. Pro milovníky švestkových specialit bude navíc připraven kulinářský koutek se švestkovými pokrmy. O nedělní pokračování festivalu se postará město Vizovice, které v areálu vizovické Sokolovny návštěvníkům zdarma nabídne celodenní program s vystoupením folklorních, dětských a lokálních souborů, jako je například Vizovský Jurášek, Vizovjánek, Vlčnovjan, Čardáš, Miklovci, Děcka z Buchlovic či Vincůch. Ty doplní koncerty revivalových kapel Brouci Band, Jiří Schelinger Revival Band, k dispozici budou také stánky s řemesly, skákací hrad, malování na obličej a další aktivity.

Parkoviště i stanové městečko budou situovány v těsné blízkosti areálu festivalu. Parkovné bude stát 50 korun, stanování bude pro návštěvníky zdarma. Vstupenky a permanentky na páteční a sobotní program Vizovického Trnkobraní je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream do 22. srpna za zvýhodněnou cenu: jednodenní vstupenka stojí 330 korun (na místě 380 korun), permanentka na oba dny 590 korun (na místě 660 korun), vstupné pro děti k zakoupení na místě za 180 korun, děti do výšky 1 m v doprovodu rodičů mají vstup zdarma. Vstup na nedělní program města Vizovice je zdarma, v rámci festivalové permanentky bude možné navštívit se slevou zámek Vizovice a v neděli a pondělí po předložení permanentky v ZOO Zlín u zámku Lešná získají návštěvníci zdarma tištěného průvodce.

Více na www.trnkobrani.cz a na https://facebook.com/trnkobrani

Line-up Vizovického Trnkobraní:


Pátek 23. 8.
STAROBRNO STAGE:
17.00 - UDG
19.00 - RYBIČKY 48
21.00 - PRAŽSKÝ VÝBĚR
23.00 – KRYŠTOF
RUDOLF JELÍNEK STAGE:
18.00 – VISACÍ ZÁMEK
20.00 – NEBE
22.00 - CHARLIE STRAIGHT
00.00 – DJ
ALTERNATIVNÍ SCÉNA:
21:00 -TANEČNÍ SCÉNA - Djs


Sobota 24.8.
STAROBRNO STAGE:
12.00 - NO NAME
13.10 - Soutěž v pojídání knedlíků
15.00 - XINDL X
17.00 - MIRO ŽBIRKA
19.00 - DAVID KOLLER
21.00 - CHINASKI
23.00 – ČECHOMOR
RUDOLF JELÍNEK STAGE:
11.00 - DILATED
13.10 - PORTLESS
14.10 - XAVIER BAUMAXA
16.00 - STO ZVÍŘAT
18.00 - KOBLÍŽCI
20.00 - FLERET
22.00 - VYPSANÁ FIXA
00.00 – KOSOVCI

ALTERNATIVNÍ SCÉNA:
11.00 – MATĚJ KODEŠ BUBBLE SHOW http://www.bubbleshow.cz/
12.00, 15.00, 19.00 - KOMICI s.r.o.: Ti nejlepší komici z pořadu Na stojáka (Tomáš Matonoha a Miloš Knor)  http://www.komici.cz/
17.00 - BÍLÉ DIVADLO OSTRAVA: Ty, který lyžuješ  http://biledivadlo.cz/
21:00 – Djs

KINOKAVÁRNA:
11:00 INDIÁNSKÉ LÉTO
12:30 MARTIN A VENUŠE
14:30 BOBULE
16:30 POLSKI FILM
18:30 ROK ĎÁBLA

DĚTSKÝ KOUTEK:
CATS ON A HOT TIN ROOF – STARCI NA CHMELU a následný taneční workshop
MATĚJ KODEŠ – bublinový workshop
POHÁDKOVÁ PÁSMA PRO DĚTI – Divadlo Brod: O vlku a kůzlátkách, Červená Karkulka
DĚTSKÉ DÍLNY
 
KULINÁŘSKÝ KOUTEK: švestkové speciality v podání kuchařských virtuózů


Program města Vizovice - neděle 25.8.
Vizovice – pódium za Sokolovnou, vstup zdarma

10:00 – 12:00 Folklorní soubor VIZOVJÁNEK, cimbálová muzika VIZOVSKÝ JURÁŠEK, dětský folklorní soubor DĚCKA Z BUCHLOVIC, folklorní soubor VLČNOVJAN s cimbálovou muzikou ČARDÁŠ a další
12:00 – 12:30 Dechová hudba Libora Mikla – MIKLOVCI
12:30 – 13:30 Cimbálová muzika VINCŮCH
13:30 – 14:30 DDM Zvonek Vizovice (orientální tanečnice, aerobik a opera Budulínek)
14:30 – 16:00 BROUCI BAND – The Beatles revival band
16:00 – 16:45 Mažoretková skupina Sdružení dechového orchestru mladých Zlín
16:45 – 18:45 JIŘÍ SCHELINGER REVIVAL BAND
22:00  ENAPO OBCHODNÍ a.s. – LETNÍ KINO PROMÍTÁ ČESKÝ FILM
na místě dále: skákací hrad, malování na obličej, občerstvení

Přidáno: 13.08.2013, Zdroj: Vizovické trnkobraní

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.