How to Get to Harvard - Seminář pro zájemce o studium na harvardově univerzitě

Dne 27. dubna 2005 se v době od 18 do 20 hodin bude v kinosálu České Spořitelny (Budějovická 1912, Praha 4, vchod naproti Hotelu Ilf) konat seminář nazvaný „How to Get to Harvard?” Seminář pořádá Harvard klub Praha ve spolupráci s Fulbrightovou komisí pro vzdělávací výměny mezi Českou republikou a USA a s Americkou obchodní komorou (AmCham).

Tento seminář je opakováním úspěšných setkání z uplynulých let. Pravidelné semináře „How to Get to Harvard“ se setkaly s mnohými kladnými reakcemi studentů českých vysokých škol, pracovníků univerzit a dalších zájemců o studium v zahraničí. Vzhledem k tomuto obrovskému zájmu i letos v semináři pokračujeme.

Na programu je kromě seznámení s obecnými možnostmi bakalářského a postgraduálního studia (tedy studia vedoucího k získání titulu Master nebo Ph.D.) ve Spojených státech, a konkrétně pak na Harvardově univerzitě, také prezentace osobních zkušeností absolventů této prestižní školy. Během semináře vystoupí absolventi vybraných fakult (Harvard Business School, Harvard Law School, Kennedy School of Government, College či Graduate School of Arts and Sciences) a podělí se s přítomnými svými zkušenostmi. Účastníci semináře se doví o nabídce studijních programů, o podrobnostech týkajících se přijímacího řízení, finanční náročnosti, ale i o možnostech získání finanční podpory na studium na Harvardově univerzitě.

Harvard klub Praha je občanské sdružení, jehož členy jsou absolventi a profesoři Harvardovy univerzity, kteří v současné době působí na území České republiky. Klub čítá v současné době přes 80 členů. Jeho náplní je organizování společenských akcí, jejichž hosty jsou významné osobnosti především z oblastí politiky, ekonomie a umění. Více informací o aktivitách klubu lze nalézt na internetové stránce www.harvardclub.cz.

Fulbrightova komise byla zřízena v roce 1991 dohodou mezi vládami USA a ČR za účelem správy Fulbrightova stipendijního programu v České republice. Tento program patří k nejprestižnějším programům mezinárodních vzdělávacích výměn s USA. Hlavním cílem programu je na základě vzdělávacích výměn zvyšovat porozumění mezi Spojenými státy americkými a jednotlivými partnerskými zeměmi. Postupem času byla činnost komise rozšířena o studijní poradenství pro studium ve Spojených státech a administraci testů vyžadovaných pro studium v USA. Více informací o aktivitách komise najdete na stránkách www.fulbright.cz.

Americká obchodní komora je nevládní členská organizace, která reprezentuje zájmy zahraničních společností v České republice. Je v této zemi jediným zástupcem Obchodní komory Spojených států amerických, největšího obchodního sdružení na světě. V České republice Komora reprezentuje přes 400 firem, působících v různých oblastech ekonomiky a pocházejících z různých zemí. Cílem Americké obchodní komory je podílet se na utváření České republiky jako centra evropského i světového obchodu. Více informací o komoře naleznete na internetové stránce www.amcham.cz.

 

Autor: Jakub Tesař, studijní poradce - Fulbrightova komise

Přidáno: 18.04.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si