Hovory o umění v pražském Goethe-Institutu budou tentokrát hostit „nejvlivnější osobnost“ současné umělecké scény, Hanse-Ulricha Obrista

Goethe Institut

V Praze, 28. listopadu 2011 - Cyklus hovorů o současném umění a umělecké kritice připravuje Goethe-Institut již od října 2009. Cílem je zvát do Prahy kurátory, teoretiky umění a kritiky z mezinárodní umělecké scény, a přispět tak k aktuálnímu diskurzu o současném umění v České republice. Po třech letech do Prahy znovu zavítá švýcarský kurátor Hans-Ulrich Obrist, který se spolupodílel na výstavě Uncertain States of America v Rudolfinu. Vidět jej můžete 8. prosince od 19 hodin v Goethe-Institutu. Více informací na www.goethe.de/praha

Svoji první výstavu zorganizoval Hans-Ulrich Obrist ve 23 letech v kuchyni svého bytu v St. Gallen. Výstava „Hotel Carlton Palace Chambre 763“, během které se mu podařilo vměstnat více než 70 umělců a umělkyň do prostoru o velikosti 12 Hans-Ulrich Obristm², se stala legendou. Byl to Obrist, který se svými projekty nastartoval trend uměleckých výstav konajících se na netradičních místech, který trvá dodnes. A byla to Obristova Interviews, která lámala rekordy. Známé jsou jeho „Maratóny“, 24 hodin trvající rozhovory a především jeho kniha rozhovorů „A Brief History of Curating“. Není proto divu, že ho renomovaný časopis Art Review vyhlásil v roce 2009 nejvlivnější osobností současné umělecké scény „Opravdu si myslím, že umělci patří mezi nejdůležitější lidi na planetě. A pokud to, co dělám, jim je ku prospěchu a pomáhá jim, pak jsem šťastný“, říká Obrist, jehož seznam publikací a výstav je téměř nekonečný.Těžko říci, kde žije. Potkat ho můžete v Londýně, kde spoluvede Serpentine Gallery, ale také v Tokiu či Riu. Spí převážně v letadle.

Moderátorkou diskuze bude opět Dr. Noemi Smolik. Narodila se v Praze, ale nyní žije v Bonnu. Jako kritička umění publikuje v řadě médií: Kunstforum, Artforum, v listech Kunstzeitung, Parkett, Frankfurter Allgemeine Zeitung a Mladá fronta Dnes. Působí též jako profesorka dějin umění.

Hans-Ulrich Obrist je po Jörgu Heiserovi, Beatrix Ruf, Hanno Rauterbergovi a Gerritu Gohlkem již 5. hostem cyklu Hovory o umění.
Diskuze bude německy se simultánním překladem do češtiny. Více informací na www.goethe.de/praha

Termín: 08.12. 2011, 19:00, Goethe-Institut, Masarykovo nábřeží 32, Praha 1, 2. patro

Přidáno: 28.11.2011, Zdroj: Goethe Institut

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si