Hledá se nejlepší učitel angličtiny

logo


(Praha, 13. 1. 2011) – Jedenáct učitelů z desítek přihlášených postoupilo do užšího výběru soutěže O nejlepšího učitele angličtiny. Tradiční soutěž pořádá Nadační fond Prague Post (PPEF), letos nově ve spolupráci se společností Wattsenglish. Všechny finalisty nyní přímo v hodinách prověří a vyhodnotí odborná porota – jak inspirují a motivují své žáky a jaké metody uplatňují během výuky. Nejlepší učitel angličtiny bude vyhlášen v březnu v Americkém centru v Praze.

„Chceme vidět učitele přímo v akci, hovořit s jejich studenty i kolegy,“ upřesňuje Marek Kadlec, ředitel společnosti Wattsenglish a jeden ze členů hodnotící komise. „Cílem soutěže je podpořit pedagogy, ocenit jejich každodenní úsilí a poukázat na stále se zlepšující úroveň výuky angličtiny, tolik nezbytné pro komunikaci v dnešním světě.“

Učitelé byli do soutěže nominováni buď samotnými žáky, nebo svými kolegy. Jde tedy i o určité vyjádření důvěry a přímé podpory daného pedagoga jeho nejbližším pracovním okolím. Už samotná nominace podle Marka Kadlece dokazuje, že jejich práce má smysl, přináší jim zpětnou vazbu a motivuje je v dalším úsilí.

Nejoblíbenější rodilou mluvčí je Jessica z Karlových Varů

Letos poprvé se také v rámci soutěže hlasovalo o nejoblíbenějšího rodilého mluvčího společnosti Wattsenglish. Tato anketa již svoji vítězku zná: stala se jí 27letá Američanka Jessica Gibbs z Karlových Varů. Právě ona se stane posledním členem poroty, která bude vybírat nejlepšího českého učitele.

Výuka jazyků – priorita dnešní doby

Společnost Wattsenglish má s výukou angličtiny na školách velké zkušenosti. V ČR realizuje již čtvrtým rokem projekt „ Integrace rodilých mluvčích do výuky. Její kvalifikovaní lektoři – rodilí mluvčí – působí na více než 300 základních a mateřských školách a vlastně tak „pomáhají“ s výukou angličtiny českým učitelům.

„Výuka angličtiny je v dnešní době prioritou nejen v České republice, ale i v Evropské unii,“ potvrzuje Šimona Müllerová z Nadačního fondu Prague Post, „proto se ve svých projektech zaměřujeme právě na angličtinu.“ Nadační fond pořádá soutěž The Best Teacher of English již potřetí a rok od roku se těší stále větší popularitě.

Přidáno: 27.01.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.