Hlavním jazykem mezinárodního veletrhu EXPOLINGUA Praha 2009 bude portugalština

Ve dnech 6. - 7. listopadu 2009 se bude konat 19. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha 2009. Hlavním jazykem jediného tuzemského veletrhu specializovaného na studium jazyků a vzdělávání bude portugalština. Na základě rekordního počtu návštěvníků, vystavovatelů i zastoupených zemí na loňském ročníku očekávají organizátoři zvýšený zájem vzdělávacích institucí, odborníků i studentů o EXPOLINGUA Praha 2009. EXPOLINGUA Praha letos poprvé proběhne pod záštitou primátora hlavního města Prahy Pavla Béma.

Hlavním jazykem EXPOLINGUA Praha 2009 bude portugalština – mateřská řeč více než 200 miliónů lidí a oficiální jazyk 8 zemí na 4 kontinentech. “Po španělštině, němčině a francouzštině, hlavních jazycích předchozích ročníků, jsme chtěli představit jazyk, který není tolik v centru pozornosti, ale přesto má svůj význam. A portugalština je druhým nejrozšířenějším románským jazykem.“, objasňuje letošní volbu Janica Ciglianová, ředitelka EXPOLINGUA Praha. “Návštěvníci veletrhu se seznámí nejen s portugalštinou, ale i s kulturou a životem v portugalsky mluvících zemích. Věříme, že to bude pro všechny velmi atraktivní setkání.”, dodává Janica Ciglianová.

EXPOLINGUA Praha 2009 bude multikulturním centrem s jedinečnou atmosférou, které nabídne informace o aktuálním dění v oblasti jazykového vzdělávání a možnostech studia v zahraničí. Součástí EXPOLINGUA Praha 2009 bude jako každoročně kvalitní doprovodný program, otevřený všem návštěvníkům zdarma. Připraveno bude více než 70 přednášek a seminářů českých i zahraničních odborníků. Například o studiu a práci v zahraničí, výměnných studentských programech, jazykových zkouškách, stipendiích a metodách výuky cizích jazyků. Výrazný prostor i zde dostane portugalština.

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2009 očekává stejně jako v loňském roce účast nejméně 100 vystavovatelů z 20 zemí. Veletržní stánky si během dvou dnů prohlédne přibližně 6000 návštěvníků. Převažovat budou studenti středních a vysokých škol. Na veletrhu se představí univerzity, vysoké a jazykové školy, zprostředkovatelé studijních a pracovních pobytů v zahraničí, nakladatelství, velvyslanectví, kulturní instituce i výrobci výukových a překladatelských softwarů. EXPOLINGUA Praha 2009 nabídne jako vždy možnosti studia přibližně 50 jazyků.

Podrobnější informace najdete na www.expolingua.cz.

Přidáno: 30.06.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.