Hlavním jazykem EXPOLINGUA Praha 2008 bude francouzština

Začátkem listopadu se v Národním domě na pražských Vinohradech sejdou studenti, pedagogové, jazykoví odborníci a zájemci o studium jazyků na mezinárodním veletrhu EXPOLINGUA Praha 2008. Největší český veletrh specializovaný na výuku jazyků a vzdělávání se letos hlásí k Evropskému roku mezikulturního dialogu, který propaguje myšlenku, že bohatá kulturní rozmanitost představuje pro Evropu jedinečnou výhodu. EXPOLINGUA Praha 2008 také podporuje právě probíhající Mezinárodní rok jazyků, vyhlášený OSN.

18. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha se bude konat 7. - 8. listopadu 2008. Veletrhu se zúčastní téměř 100 vystavovatelů z rekordních 19 zemí světa. Účast už potvrdily české i zahraniční vysoké školy, univerzity, jazykové školy, agentury zprostředkovávající studijní pobyty a práci v zahraničí, velvyslanectví, nakladatelství i nejrůznější kulturní organizace. Hlavním jazykem veletrhu bude mateřský jazyk téměř 90 miliónů lidí několika kontinentů – francouzština. Reprezentanti univerzit, vysokých a jazykových škol z frankofonních zemí pomohou návštěvníkům s výběrem vhodného studijního programu i praktickou stránkou pobytu v  zahraničí. Přímé informace a důležité kontakty získají na veletrhu i zájemci o jiné jazyky. EXPOLINGUA Praha 2008 nabídne jako vždy různé možnosti studia minimálně 50 cizích jazyků.

Všichni návštěvníci EXPOLINGUA Praha 2008 se mohou zdarma účastnit i rozsáhlého doprovodného programu. Je připraveno 70 přednášek a seminářů českých i zahraničních odborníků, například o studiu v zahraničí, jazykových certifikátech, e-learningu, pracovních příležitostech v zahraničí a profesi překladatele a tlumočníka. Součástí doprovodného programu budou i populární malé lekce francouzštiny, němčiny, italštiny, rumunštiny, arabštiny, čínštiny, portugalštiny a dalších jazyků. Vyplněním anketního kuponu se návštěvníci mohou zapojit do tradiční veletržní soutěže. Letos se bude hrát o studijní pobyty, jazykové kurzy, učebnice, slovníky a další atraktivní ceny. Novinkou je online soutěž na webových stránkách veletrhu. Už nyní se na www.expolingua.cz hraje o jazykový kurz nebo slovníky. Studenti tam mohou navíc získat volný vstup na veletrh. Na www.expolingua.cz je zveřejněn i podrobný přehled doprovodného programu a další důležité informace o veletrhu.

Přidáno: 10.10.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.