Hlasování o nejlepšího autora „bestselleru“ začíná, vítězové budou známi 4. dubna

Fragment

Od 14.3.  mohou zájemci hlasovat pro své favority v soutěži Hledá se autor bestselleru. Na www.hledaseautor.cz uveřejní Nakladatelství Fragment patnáct ukázek z nejlepších povídek a deset vyvolených návrhů knižní obálky. Úspěšní autoři zůstanou po dobu hodnocení v anonymitě. Pět vítězných příběhů a obálku, která ozdobí jejich knižní vydání, určí mínění široké veřejnosti společně s hlasy odborných porotců. Finalisty soutěže vybralo nakladatelství z celkově 215 došlých povídek a 42 obálek.

Hlavním kritériem při interním rozhodování o nejlepších dílech bylo dodržení pravidel soutěže, bohužel ne každému se povedlo naplnit obtížné zadání povídky na téma ,o vztazích s humorem‘ a případy, kdy autor sklouzl z prózy do autobiografické zpovědi, nebyly ojedinělé,“ uvedl Pavel Nýč, spolumajitel Nakladatelství Fragment. „Dále jsme se přikláněli především k originalitě zápletky, stylistické čistotě a celkové literární úrovni příběhu. Dvoufázové hodnocení prováděli čtyři lidé a vybrat finální patnáctku nás stálo hodně sil a vášnivých emocí,“ řekl se smíchem Pavel Nýč.

Podle organizátorů v povídkách převládal pohled na vztah mezi mužem a ženou, hojně se objevovala problematika nevěry nebo hledání ideálního partnera. Nechyběly prvky situační komedie či lehké ironie. „Loni, kdy bylo téma volné, jsme měli problém s porovnáváním naprosto nesourodých zpracování, letos je výběr tematicky jednotnějších prací snadnější,“ přiznal Pavel Nýč. Roli odborných porotců nyní po zástupcích nakladatelství převezmou redaktoři kulturních rubrik: Marta Bystrovová z Lidových novin, Kateřina Farná z Práva, Petr Fisher z České televize a Stanislav Šulc z E15. A také zkušení grafičtí designéři: Petr Babák, Grand designér roku 2009, Ondřej Fučík, lektor grafického designu na Prague College, Věra Marešová, držitelka Národní ceny za design pro rok 2005, a Babeta Ondrová, zakladatelka studia Lavmi.

Veřejné hlasování bude spuštěno na webu soutěže 14. března minutu po půlnoci a poběží do úterý 3. dubna. Návštěvníci portálu uvidí první třetiny všech patnácti nejlepších povídek a deset návrhů knižní obálky, označit budou moci libovolné množství svých favoritů. V pondělí 26. března ubude pět ukázek s nejmenším počtem hlasů od veřejnosti i odborné poroty, u ostatních deseti příběhů budou odhaleny další třetiny textů. Hodnocení, ze kterého vyjde nejlepší pětice a knižní obálka, pokračuje do 3. dubna. Zatímco redaktoři kulturních rubrik budou mít k dispozici kompletní příběhy, čtenáři serveru nikoli. Knihu s vítěznými povídkami slavnostně pokřtí Zdeněk Svěrák v půlce května.

Přidáno: 15.03.2012, Zdroj: Fragment

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.