Hlásíte se na vysokou školu? Můžeme vám poradit.

Vzdelani

Čeká vás období velkého rozhodování a vy stále nevíte jakou vysokou školu si vybrat? Na našem portálu Vzdělání.CZ najdete nejrůznější články, které vám výběr mohou usnadnit. Pokud nevíte, zda se rozhodnout pro práci či studium, přečtěte si článek Škola, nebo práce? Škola a práce!, kde jsou uvedena různá pro a proti pro obě varianty.

Jedna z možností, jak skloubit práci a studium, je i kombinovaná forma studia. Bližší informace o dálkovém studiu najdete v článku Prezenční, nebo kombinované studium?, kde jsou výhody i nevýhody jednotlivých forem. Pokud však již studujete a uvažujete o práci při studiu, nezapomeňte si přečíst následující článek Práce při studiu.

Patříte k těm, kteří již mají vybranou vysokou školu a chystáte se poslat přihlášku k přijímacím zkouškám? Podívejte se na článek s názvem Pošlete přihlášku na vysokou školu včas!, kde najdete termíny podání přihlášek na vybrané veřejné i soukromé vysoké školy. S přehledem možných požadavků k přijímacícm zkouškám se pak seznámíte po přečtení Připravte se včas na přijímací zkoušky na vysokou školu. V případě, že uvažujete o studiu na soukromé vysoké škole, doporučujeme vaší pozornosti článek Vyplatí se studovat na soukromé vysoké škole?

Pokud však chcete studovat a zároveň si zdokonalit jazyk, nezapomeňte si přečíst Na studium do zahraničí s jazykovou agenturou nebo Studijní pobyt v zahraničí – Erasmus a Freemover. Nedostali jste se na vysokou školu a rádi byste studovali? Zkuste vyšší odborné školy. Bližší informace se dočtete v článku Nedostali jste se na vysokou školu? Běžte studovat VOŠku! Termíny přihlášek na některé z nich pak najdete zde Termíny přihlášek na vyšší odborné školy.

Vzdělání.CZ vám porádí i v případě, že již studujete. Tipy, jak úspěšně vkročit do vysokoškolského studia, najdete v článku Rady pro první rok na vysoké škole. K tomu se vám jistě bude hodit náš slovníček pro studium na vysoké škole, který vás ve třech krocích seznámí s novými pojmy a termíny, jež souvisí se studiem - Slovníček pojmů na vysoké škole I. - Druhy studia a tituly, Slovníček pojmů na vysoké škole II. - Struktura VŠ a Slovníček pojmů na vysoké škole III. - Požadavky pro úspěšné dokončení studia. Informace o studentském ubytování či menzách jsou k dispozici v následujících článcích Studentské ubytování v Brně, Menzy v Brně – Masarykova univerzita, Menzy v Brně – Vysoké učení technické, Menzy v Brně – Mendelova univerzita.

Na našem portálu však najdou rady i ti, kteří jsou v posledních ročnících na vysoké škole. Jak na diplomou práci se dočtete v článku Tipy a triky ke psaní diplomových prací. S radami před prvními přípravami na pracovní pohovor se můžete seznámit v článku Jak se připravit na pracovní pohovor nebo Assessment centrum a jak na něj vyzrát. Pokud trpíte velkou trémou, ať už při zkouškách či pohovoru, přečtěte si Kterak ztrémovat trému aneb něco málo rad notorickým trémistům.

Další informace, které vám pomohou v práci i při studiu, najdete v těchto článcích Tipy, jak se rychleji (a lépe) naučit cizí jazyk, Jak vylepšit time management, Trainee programy – mezistupeň mezi školou a zaměstnáním.

Informace o vysokých školách a vyšších odborných školách v České republice najdete v našem Katologu škol.

Fotografie byla převzata z http://www.sxc.hu/.

Přidáno: 11.01.2012, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.