Historicky první setkání absolventů PEF

PEF MZLU

(Brno, 12. 1. 2009) Jedinečnou možnost setkat se po letech se svými spolužáky a kolegy mají 14. 2. 2009 historicky poprvé všichni absolventi Provozně ekonomické fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně (PEF). Slavnostní zahájení proběhne v přednáškové místnosti Q03 v 10 hodin.

PEF v tomto roce slaví 50. výročí svého založení. Za tu dobu ji už opustilo přes 10 000 úspěšných absolventů, „proto naše oslavy jsou zaměřené i na ně“, vysvětluje proděkanka Jitka Machalová. Pro účastníky je připraveno hned několik akcí. Ta první se uskuteční v sobotu 14. 2. 2009 a absolventi se mohou těšit například na prohlídku nové budovy PEF, která získala ocenění Budova roku 2005. „Ti, kteří si troufnou, si mimo jiné budou moci na vlastní kůži vyzkoušet své znalosti a dovednosti na elektronických testech pro současné studenty“, prozrazuje jeden bod z bohatého programu Machalová.

Ve 13 hodin se v posluchárně A01 v areálu univerzity v Brně-Černých Polích uskuteční První ustanovující valná hromada, na kterou jsou absolventi PEF zváni, a proběhne na ní volba předsednictva Klubu absolventů MZLU v Brně. Klub absolventů vznikl minulý rok s cílem nabídnout absolventům lepší kontakt nejen se svou alma mater, ale především mezi sebou navzájem.

„Vznik Klubu absolventů byl naším dlouhodobým cílem, zpětná vazba je pro nás důležitá,“ uvedla děkanka fakulty Jana Stávková, „zároveň věřím, že klub také umožní našim současným studentům navázat spolupráci na projektech, snáze nalézt praxi či brigádu, a tím jim alespoň částečně usnadní vstup do jejich profesního života.“ Řádným členem klubu absolventů se může stát ten, kdo dokončil studium na Provozně ekonomické fakultě MZLU v Brně, ale také učitelé, vědečtí a odborní pracovníci, zároveň však i jednotlivci a právnické osoby, které si přejí spolupracovat s fakultou.

Absolventi se také mohou těšit na časopis, který pro ně fakulta každé dva měsíce již rok vydává, nebo na zcela nové aplikace v univerzitním informačním systém, které usnadní komunikaci mezi absolventy a jejich vyhledávání. Členství v Klubu absolventů je bezplatné a zájemci se do něj mohou zaregistrovat prostřednictvím internetu na následující adrese: http://www.pef.mendelu.cz/ka.

Za PR oddělení PEF
Ing. Jiří Urbánek
jiri.urbanek@mendelu.cz

Přidáno: 12.01.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.