Hiporehabilitace jako pracovní příležitost

Pro všechny, které láká práce s koňmi, a rádi by se věnovali hiporehabilitaci, je určen unikátní seminář, který se koná již příští víkend v Liberci. Během dvou víkendových dnů se jeho účastníci z řad veřejnosti dozvědí vše podstatné nejen o práci s koňmi v praxi, ale získají také základní přehled o managementu a financování hiporehabilitačního střediska. Chybět nebude ani ukázka práce s  dětmi se zdravotním znevýhodněním.

Liberecké občanské sdružení Svítání je jediným subjektem v Čechách, který podobné semináře pro veřejnost pořádá. „Zájem o hiporehabilitaci stále roste, zejména v léčbě dětí s neurologickými problémy dosahujeme prací s koňmi velkých pokroků,“ říká Věra Lantelme, fyzioterapeutka Svítání.  Proto se již před několika lety ve Svítání rozhodli předávat své know-how dál a umožnit tak vznik nových hiporehabilitačních středisek po celé republice.
 „Hiporehabilitačních středisek je u nás stále málo, do budoucna zde vidím velký potenciál a také nové pracovní příležitosti,“ vysvětluje Věra Lantelme.  

Semináře “Hiporehabilitační středisko v praxi“ se může zúčastnit kdokoliv. Ať už ho zajímá práce s koňmi či postiženými anebo hledá nové profesní uplatnění. Nové poznatky si odsud odnesou i ti, kteří se koním věnují rekreačně, ale také například rodiče, pro jejichž děti by hiporehabilitace či jiná aktivita s koňmi byla vhodná. Ať už se jedná o děti, které mají potíže s páteří nebo i o vozíčkáře, kterým kůň může alespoň na chvíli „propůjčit nohy“ a zapojit tak svaly, které jinak zůstávají nevyužité. Koně mají své místo také ve speciální pedagogice. Interakce s nimi velmi dobře slouží také jako prostředek k motivaci, výchově a vzdělávání.

Každodenní práce v hiporehabilitačním středisku je velmi specifická, a proto je třeba, aby se zájemci o obor předem dozvěděli co nejvíce. Mnoho z nich přichází na základě  představy, že by ho bavilo pracovat s dětmi či koňmi, případně se jedná o majitele stájí, kteří by si rádi hiporehabilitací přivydělali nebo o zdravotníky, již si chtějí rozšířit znalosti. Během dvou dnů semináře si udělají jasno -  buď hiporehabilitaci propadnou anebo zjistí, že to pro ně v žádném případě není. Do budoucna si tím ušetří čas i peníze. „Až 80% účastníků se po absolvování semináře rozhodne, že tahle práce pro ně není. Ačkoliv chtěli pomáhat dětem s postižením, reálný kontakt s nimi neunesou, některé zájemce zase odradí fyzická či koordinační náročnost. Ti, které náš víkend přesvědčí, že hiporehabilitace je pro ně to pravé pak většinou v oboru zůstávají. Vytvářejí nová střediska nebo pracují pro ta stávající a samozřejmě se dál profesně vzdělávají,“ uzavírá Lantelme.

Seminář Hiporehabilitační středisko v praxi se koná v Liberci ve dnech 1. – 2. září. První den je na programu zejména manažerské vedení střediska, financování a terapeutické znalosti, druhý je věnován práci s koňmi. Přihlásit se lze buď na oba dny, nebo na každý zvlášť. Cena za oba dny činí 1.700,- Kč. Více informaci naleznete na www.os-svitani.cz.

Přidáno: 28.08.2012, Zdroj: Parliamo - Public Relations

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.