Harvard se pochlubil svým českým absolventem

FulbrightČerstvého bakaláře z Harvardu, Čecha Jiřího Jelínka, a jeho inspirativní příběh představil časopis této prestižní americké univerzity Harvard Gazette. Jirkův úspěch nás těší o to víc, že na jeho cestě z Keplerova gymnázia v Praze na Harvard mu pomáhalo také Poradenské centrum Fulbrightovy komise a  sám Jirka během svého studia přes nás pomáhal řadě českých studentů k přijetí na další prestižní vysoké školy v USA.

Celý článek je k dispozici na stránkách Harvardovy university, konkrétně na adrese news.harvard.edu/gazette/story/2013/05/triumph-against-long-odds/.

Poradenské centrum Fulbrightovy komise je součástí oficiální informační sítě EducationUSA Ministerstva zahraničí USA. Jako takové bezplatně poskytuje objektivní, aktuální  a úplné informace o možnostech studia v USA všem zájemcům.

Centrum nabízí osobní konzultace, přednášky, informační zdroje o studiu na amerických vysokých školách a výpůjčky učebnic k americkým přijímacím zkouškám. Ročně jeho služeb využije téměř dva tisíce osob, další tisíce zájemců centrum informuje  přes sociální media, na veletrzích studia v zahraničí a dalších akcích. Další informace o Poradenském centru Fulbrightovy komise a jeho službách najdete na  fulbright.cz/poradenske-centrum.

Komise J. Williama Fulbrighta byla založena v roce 1991 na základě mezivládní dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými za účelem rozvoje vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn. Komise spravuje česko-americký program vládních stipendií a poskytuje informační a poradenské služby pro zájemce o studium v USA. Bližší informace o Fulbrightově komisi, včetně seznamu a umístění všech českých a amerických stipendistů, naleznete na www.fulbright.cz.

Přidáno: 01.08.2013, Zdroj: Fulbright

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.