HARTMANN - RICO vzdělává mimo jiné i přes internet

Hartmann logo

12. května 2009, Brno - Od minulého roku rozšířil největší výrobce zdravotnických prostředků v ČR, společnost HARTMANN - RICO, svoje portfólio služeb, a to nejenom směrem ke svým zákazníkům, ale také směrem ke svým zaměstnancům. Jde o systém elektronického vzdělávání prostřednictvím internetu, tedy o tzv. e-learning.

„Pod heslem „Znalosti pomáhají léčit“ se HARTMANN - RICO dlouhodobě zaměřuje na vzdělávání interních i externích pracovníků ve zdravotnictví. Vedle Hartmann Akademie*  tak již druhým rokem funguje elektronické vzdělávání, které člověku umožňuje nastavit si studijní plán dle vlastních časových i finančních možností,“ uvedl Ing. Zdeněk Dědek, manažer rozvoje a vzdělávání společnosti HARTMANN - RICO.

Během jednoho roku se ke třem základním internetovým kurzům připojilo dalších šestnáct, které zdokonalují schopnosti zdravotnického personálu v oblastech souvisejících s poskytováním služeb a komunikací ve zdravotnictví. Jeden kurz stojí 226 Kč a je tak dostupný pro širokou zdravotnickou veřejnost. Zájemci si mohou vyzkoušet i demo verzi každého kurzu a seznámit se s jeho obsahem na webu www.hartmannakademie.cz.

„O spokojenosti s formou i obsahem elektronických kurzů společnosti HARTMANN – RICO svědčí hodnocení studujících, které je standardně vyplňováno po ukončení kurzu,“ uvedla tisková mluvčí Irena Malá.

Účastnice e-kurzu paní Pavla Zavadilová (Domov pro seniory sv. Anny, Přáslavice) na otázku „Co vás na kurzu nejvíce zaujalo?“ odpověděla: „Hlavně možnost studovat a učit se kdykoliv ve svém volném čase a doma.“ V rubrice Jiné komentáře uvádí: „Byla jsem spokojená a určitě budu ve studiu internetových kurzů pokračovat.“

Svojí nabídkou vzdělávacích aktivit reaguje HARTMANN - RICO na potřeby českého zdravotnictví, které nespočívají pouze v nutnosti poznávat moderní léčebné metody, ale i v umění komunikovat s pacientem, znát jeho práva a být si vědom úskalí právní odpovědnosti v medicíně.

Od ledna tohoto roku je pro zaměstnance připravena řada kurzů, mimo jiné i kurzy vyplývající ze zákonných norem jako např. kurz bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, kurz požární ochrany, školení řidičů, kurz první pomoci a další. Kromě kurzů vyplývajících ze zákona jsou pro naše zaměstnance k dispozici odborné kurzy zvyšující medikální připravenost zaměstnanců, kurzy jazykové v 5-ti znalostních úrovních, počítačové – obsahující 7 typů kurzů, po jejichž absolvování lze získat certifikát platný v zemích Evropské unie.

„Jsem přesvědčen o tom, že tato nová forma efektivně doplní systém vzdělávání v HARTMANN - RICO a stane se nejenom pro naše zaměstnance, ale i pro externí uživatele běžně používaným nástrojem k získání dalších znalostí a vědomostí,“ dodal Dědek.

Seznam nabízených kurzů pro veřejnost:
Kvalita péče o uživatele sociálních služeb
- Inkontinence
- Nutriční terapie
Právo, legislativa, ekonomika
- Práva pacientů a právní odpovědnost v medicíně
- Základy ekonomiky I.
- Odpovědnost ve zdravotnictví – kurz se připravuje
Zdravotnické kurzy
- Hojení ran
- Kompresivní terapie I. (Oběhová soustava, fyziologie, patofyziologie)
- Kompresivní terapie II. (Preventivní fyzikální komprese)
- Kompresivní terapie III. (Léčebná fyzikální komprese)
- Psychosomatika I. (Základy Bio-psycho-sociální terapie)
- Psychosomatika II. (Srdeční onemocnění)
- Psychosomatika III. (Komplexní porozumění psychosomatickým poruchám)
- Syndrom vyhoření – kurz se připravuje
Manažerské a komunikační dovednosti
- Základy časového managementu
- Komunikace s umírajícími a těžce nemocnými
- Rozhovor s dítětem
- Verbální komunikace a vedení rozhovorů – kurz se připravuje
- Komunikace pro všeobecnou sestru
- Umění vést rozhovor

Pozn. * Hartmann Akademie je profesionální vzdělávací instituce, která se výhradně orientuje na vzdělávání a poradenskou činnost v oblasti zdravotnictví. Od roku 2007 je akreditovanou institucí Ministerstva práce a sociálních věcí. V roce 2008 bylo realizováno celkem 254 kurzů, konferencí a supervizí, a proškoleno 3491 osobodnů.


Obecné informace o společnosti HARTMANN - RICO a.s.
Společnost HARTMANN - RICO a.s. je nejvýznamnějším výrobcem a distributorem zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti Paul Hartmann AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v SRN. HARTMANN - RICO je prostřednictvím své dceřiné společnosti aktivní i na území Slovenské republiky, se sídlem v Bratislavě. V České republice má společnost tři výrobní závody: závod Veverská Bítýška, Havlíčkův Brod a Chvalkovice.

Přidáno: 12.05.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.