Grayling – komunikační partner soutěže Global Management Challenge

Soutěž Global Management Challenge, jejíž první ročník se uskutečnil již v roce 1980, je v současnosti největší soutěží na světě v oblasti simulace strategie řízení společnosti

Praha, 9. června 2010 – Grayling, druhá největší nezávislá konzultační společnost v oblasti public relations, se stala oficiálním komunikačním partnerem soutěže Global Management Challenge (GMC).

Global Management Challenge je mezinárodní podnikatelskou soutěží určenou pro studenty univerzit a vysokých škol. Týmy, v kterých může participovat maximálně pět účastníků, mezi sebou soupeří v rámci simulačního programu strategického řízení společnosti po dobu šesti měsíců. Soutěžící musí řešit mnoho různých úloh z oblasti byznysu jako je výroba, logistika, finance, lidské zdroje, marketing a obchod. Vítězným týmem se pak stává ten, jehož firma dosáhne na konci soutěže nejvyšší hodnoty akcií na simulované burze cenných papírů.

„Společnost Recruitment International se stala partnerem soutěže GMC s cílem propojit ty nejambicióznější studenty s top zaměstnavateli. Pro každého zaměstnavatele je výzvou najít absolventy nejen s dostatečnými zkušenostmi, ale i znalostí podnikatelského prostředí. GMC není jen hra, ale testuje také schopnost soutěžících pracovat v týmu, myslet strategicky a umět se přizpůsobit neustále se měnícímu prostředí. Tyto schopnosti patří mezi nejdůležitější požadavky nadnárodních společností na absolventy během přijímacích řízení,“ uvádí John Smith, regionální ředitel společnosti Recruitment International, organizátora soutěže GMC v Maďarsku, České republice a na Slovensku.

První ročník soutěže GMC se uskutečnil již v roce 1980. Tento rok se do této soutěže zapojilo 20 tisíc účastníků z 31 zemí včetně České republiky – v soutěži participovalo 186 českých studentských a zaměstnaneckých týmů. Mezinárodní finále se konalo v Rusku 19. května 2010, kde se účastnili výherci národních kol.

Jan Šimůnek, Regional Director CEE společnosti Grayling Česká republika, dodává: „Jsme rádi, že můžeme podpořit soutěž GMC jako oficiální komunikační partner. Považujeme tuto soutěž za vynikající příležitost jak pro absolventy, kteří dokáží uvažovat v dimenzích mezinárodního prostředí, tak i pro společnosti, které hledají talentované a motivované zaměstnance. Ve  společnosti Grayling také neustále hledáme čerstvé absolventy plné entuziasmu, proto oceňujeme tyto přínosy soutěže. Věříme, že s podporou Graylingu bude mít stále více studentů příležitost zapojit se do této soutěže.“

Další soutěž Global Management Challenge začíná v říjnu 2010 a mezinárodní finále se uskuteční v Macau v květnu 2011.

O soutěži Global Management Challenge

Global Management Challenge, mezinárodní soutěž týmů, je založená na simulaci strategie řízení firem. Soutěžícím (studentům i zaměstnancům) poskytuje možnost získat reálnou osobní zkušenost s řízením firmy, v podstatě „bez rizika”. Byznys simulace klade důraz nejen na teoretické znalosti, ale zejména důraz na zvládnutí efektivní komunikace a týmové spolupráce. Jedním z hlavních cílů je propojit talentované studenty se společnostmi. Více informací o průběhu a podstatě soutěže GMC najdete na http://www.czechgmc.cz/.

O společnosti Grayling

Grayling je globální společností, která poskytuje konzultační služby v oblastech public relations, public affairs, investor relations a event managementu. Má 70 poboček v 40 zemích Evropy, USA, Středního východu, Afriky a asijsko-pacifického regionu. Společnost dosáhla příjmů, které převyšují 100 miliónů EUR.

Grayling je součástí koncernu Huntsworth plc, www.huntsworth.com.

Více informací najdete na www.grayling.com.

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:

Kamila Pavlištová
Senior Consultant
Grayling Czech Republic
Nitranská 6, 101 00 Praha 10
Tel.: +420 224 251 555
E-mail: kamila.pavlistova@grayling.com

Přidáno: 09.06.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.