Graffiti jako nástroj boje za lidská práva

Mnichov

Společný projekt Dmitrije Proškina, známého jako Chemis, a české pobočky Amnesty International chce upozornit na problémy s dodržováním lidských práv v některých zemích východní Evropy. Několika týdenní cesta nazvaná Write for Freedom proběhne v červenci a srpnu a vznikne při ní více než 10 maleb graffiti.

Chemis doprovázený filmovým štábem naplánoval zastávky ve městech jako je Krakov, Bukurešť, Sofie, Bělehrad, Budapešť, Bratislava nebo Vídeň a v každém z navštívených měst vznikne jeden velký graffiti obraz. „Cílem tohoto projektu je oslovit mladou generaci atraktivním způsobem, poukázat na problémy dnešní doby a vyzvat k podpoře širokou veřejnost.“ Říká Chemis, který je hlavním iniciátorem celého projektu.

Graffiti upozorní na aktuální témata lidských práv, za která se musí aktivně bojovat. Hlavně na mladých lidech bude vylepšení prosazování boje proti bezpráví na celém světě. Jde například o rovnoprávnost žen, zneužívání dětí a ochranu životního prostředí. Tematické obrazy budou vytvářeny ve velkých městech pouze na legálních veřejných plochách, nebo na předem domluvených místech. „Věříme, že tato akce

pomůže zvýšit zájem o lidská práva u veřejnosti.“ Doufá zástupkyně Amnesty International Dáša van der Horst.

O celém projektu vznikne dokumentární film, který bude zveřejněn jak v České republice, tak i v zahraničí. Chemis právě hledá na výrobu dokumentu partnery, kteří jeho cestu zasponzorují. Více o projektu najdete na připravovaném webu www.writeforfreedom.eu.

Praha 2

Dráček

Přidáno: 11.03.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si