Goethe 2.1: Přijďte si zapatovat na Goethe-green nebo se seznámit při německém speak-datingu

Goethe Institut

V Praze, 15. září - Nejen kulatiny jsou důvodem k oslavám: Goethe-Institut v České republice oslaví jednadvacítku! 21 let od prvních svobodných voleb po sametové revoluci, 21 let od německého znovusjednocení, 21 jako 21. století. Šestidenní oslavy, které budou trvat od 21. do 26. září, zahájí Speciál literárně-hudebního kabaretu EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše na téma O lásce a G-bodu spolu se Sašou Stanišićem, Ivou Pekárkovou a česko-švýcarskou formací Ritchie Success. Přivítáme čerstvého kandidáta na Německou knižní cenu, Jana Brandta. Fasádu Goethe-Institutu rozzáří Kocourkův měsíc. Na piazzetě Národního divadla vyroste interaktivní instalace. Vstup na všechny akce je zdarma. Více na www.goethe.de/praha.

Za svou jednadvacetiletou činností podpory znalosti německého jazyka a kulturního dialogu se Goethe-Institut ohlédne v rámci týdenních oslav, jež budou probíhat v duchu současných kulturních trendů. Vedle řady uměleckých osobností, filmových projekcí a koncertů se mohou návštěvníci těšit na bohatý dětský program. 26. září bude věnováno vícejazyčnosti: v rámci Evropského dne jazyků proběhne debata na téma „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi Evropanem“. Dle svého gusta mohou hosté vybírat i literární autory, z jejichž knih jim bude předčítat herec Jan Budař.

Oslavy zakončí napínavý souboj česko-německých slamerů a slamerek v čele s Janem Jílkem, Bohdanem Blahovcem, Mashou Černík a jejich německými protivníky Bo Wimmerem, Theresou Hahl a dalšími.

Pro více informací sledujte průběžně internetové stránky oslav www.goethe.de/praha či stránky na Facebooku (www.facebook.com/GoetheInstitutPrag)

Přidáno: 15.09.2011, Zdroj: Goethe Institut

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…