Goethe 2.1 = Goethe-Institut v Praze oslaví magickou 21

Goethe-Institut v České republice slaví své jednadvacáté narozeniny! 21 let od prvních svobodných voleb po sametové revoluci, 21 let od německého znovusjednocení, 21 jako 21. století. To vše bychom s Vámi rádi oslavili! A nebudeme se veselit jen my zde v Praze, ale všichni naši příznivci ve více než 135 zemích světa, kde Goethe-Institut jako kulturní a jazykový institut působí již 60 let. Je libo ušít si svůj vlastní program kina na míru? Seznámit se v rámci německého Speak-Datingu? Zjistit, pro koho bije Vaše srdce s literárním kabaretem EKG či se zaposlouchat do česko-německé slam-poetry? To vše a mnoho dalšího nabízí bohatý program Goethe 2.1, který bude probíhat od 21. do 26. září v Goethe-Institutu a na piazzetě u Národního divadla, kde pro tento účel vyroste interaktivní instalace. Více informací na www.goethe.de/praha.

Za svou jednadvacetiletou činností podpory znalosti německého jazyka a kulturního dialogu se Goethe-Institut ohlédne v rámci týdenních oslav, jež budou probíhat v duchu současných kulturních trendů.Goethe 2.1

Bije-li Vaše srdce v Goethe-rytmu, to změří během zahajovacího večera literární hudební kabaret EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše, tentokrát na téma O lásce a G-bodu. Autoři si pozvou německého spisovatele Sašu Stanišide, medika Ernsta Gräfenberga, vědce Petra Maršálka, spisovatelku Ivu Pekárkovou a další. Zahraje mistr punkového šansonu Hugo Paczolt a kapela The Ritchie Success. Vedle řady uměleckých osobností, filmových projekcí, programu pro děti a elektronických zvuků z Berlína v podání Hanno Leichtmanna se mohou návštěvníci těšit na Evropský den jazyků. Dle svého gusta mohou hosté vybírat i literární autory, z jejichž knih jim bude předčítat herec Jan Budař.

Pro ty, kteří by se rádi seznámili, našli nové přátele či si jen na pár minut rádi zašprechtili, je připraven Speak-Dating. Oslavy vyvrcholí napínavým česko-německým kláním v slam-poetry s Janem Jílkem, Bohdanem Blahovcem, Mashou Černík a jejich německými protivníky Bo Wimmerem, Theresou Hahl a dalšími.

Pro více informací sledujte průběžně internetové stránky oslav či stránky na Facebooku.

Vstup na všechny akce je zdarma.

Přidáno: 02.09.2011, Zdroj: Goethe Institut

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.