GE investuje do nové generace inženýrů v segmentu energetiky

logoSpolečnost GE poskytla ČVUT darem licence na software

Praha – 24. května 2010 –  Společnost GE poskytla Strojní fakultě Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) darem licence na software v hodnotě téměř 190 tisíc amerických dolarů.1 Dar byl poskytnut v rámci iniciativy budování vztahů s univerzitami a obsahuje deset síťových licencí na software pro termodynamické výpočty GateCycle, který vznikl ve společnosti GE. Dar byl oficiálně předán děkanovi Strojní fakulty během setkání se studenty.

Software GateCycle představuje pro studenty i fakultu velice cenný nástroj, neboť umožňuje efektivním způsobem modelovat tepelné oběhy energetických systémů i odstraňovat případné problémy s jejich provozem. Posluchači fakulty si mohou osvojené teoretické poznatky bezprostředně ověřit v prostředí počítačové simulace. Software jim pomůže rozvíjet technické dovednosti a znalosti, které jsou klíčové pro jejich profesionální růst v odvětví energetiky.

„Na strojní fakultě ČVUT využíváme software GateCycle již 13 let. Byli jsme prakticky první institucí v ČR, která ho zakoupila a aplikovala do výuky. Velkorysý dar GE nám díky velkému počtu licencí nejnovější verze GateCycle umožní výrazně zvýšit komfort a kvalitu výuky i vědeckých aktivit v oboru energetických systémů,“ prohlásil Prof. Ing. František Hrdlička, CSc., děkan Fakulty strojní na ČVUT. „Technologie GateCycle představuje vyspělý, trvale aktualizovaný software. To vítáme my jakožto pedagogové, a je to jistě významné i pro širší využití tohoto produktu v naši zemi.“

Pomocí programu je možné vytvářet modely paroplynových elektráren, tepelných elektráren na fosilní paliva, jaderných elektráren, kogeneračních jednotek, plynových turbín a mnoha dalších energetických systémů. Vzhledem k tomu, že tento software používá nejen společnost GE, ale i většina předních světových výrobců a inženýrských společností, distributorů elektrické energie a vědeckých institucí po celém světě, dostává se výrobci programu průběžné zpětné vazby, díky níž je možné software neustále zdokonalovat a rozšiřovat jeho funkce. Software umožňuje optimalizovat výkon konkrétní elektrárny, což vede k vyšší efektivitě a využití plného potenciálu stávajících i nově projektovaných elektráren.

„Jakožto globální společnosti nám jde o země, v nichž působíme, zajímá nás jejich růst, potíže i rozvoj infrastruktury,“ prohlásil prezident GE Energy pro střední a východní Evropu, Rusko a Společenství nezávislých států Rod Christie. „Spolupráce s ČVUT nám umožňuje investovat do nové generace odborníků na energetiku zde v České republice.“

O společnosti GE

Společnost GE je globální diverzifikovaná společnost působící v oblasti infrastruktury, financí a médií. Cílem společnosti je reagovat na základní potřeby lidstva. Společnost svým klientům nabízí řešení pokrývající širokou škálu odvětví od energetiky, přes vodohospodářství, dopravu, zdravotnictví až po přístup k penězům a informacím. GE nabízí své služby ve více než stovce zemí světa a zaměstnává celkem přes 300 000 lidí.

V energetickém sektoru GE nabízí vývoj a instalaci technologií, které maximálně efektivně využívají přírodních zdrojů. GE Energy (www.ge.com/energy) zaměstnává 60 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2008 vykázala tržby ve výši 38,6 miliardy amerických dolarů. GE Energy je jedním z předních světových dodavatelů technologií na výrobu a distribuci elektrické energie. Jednotlivé skupiny této divize – GE Power & Water, GE Energy Services a GE Oil & Gas – vzájemně úzce spolupracují a svým klientům dodávají integrovaná produktová i servisní řešení pro všechna odvětví energetického průmyslu, včetně uhelného, ropného, plynárenského a jaderného. Zároveň škála těchto řešení pokrývá i obnovitelné zdroje energie, jako jsou voda, vítr, solární energie, bioplyn a další alternativní zdroje energie.

Máte-li zájem o více informací, navštivte webové stránky společnosti www.ge.com. GE, to je imaginace v práci.

Pro další tiskové informace kontaktujte:
Ivana Střílková
Grayling
+ 420 224 251 555
ivana.strilkova@grayling.com

Přidáno: 24.05.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.