Gaudeamus Praha 2010

Gaudeamus Praha 2010 - logo26. - 27. ledna 2010, VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE
KŘIŽÍKŮV PAVILON "E" a "D"

Veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2010 je pro veřejnost otevřen od 26. do 27. ledna, každý den od 8 do 16 hodin.

Místem konání veletrhu je Výstaviště Praha Holešovice, Křižíkův pavilon "E" a "D".

O letošní pražský veletrh je výjimečný zájem na straně vystavovatelů i diváků. Na veletrhu představí vzdělávací programy 140 vzdělávacích institucí, univerzit, vysokých, vyšších odborných a jazykových škol. Zastoupeno bude více jak 200 fakult a přes 2500 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničích školách. Ve srovnání s druhým ročníkem veletrhu v roce 2009, se bude veletrhu účastnit o 39 vzdělávacích institucí více, viz seznam.

Na veletrhu budou zastoupené vzdělávcí instituce z České republiky a dalších 15 zemí světa (Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Holandsko, Kanada, Kypr, Lotyšsko, Mďarsko, Němesko, Rakousko, Spojené arabské emiráty, Slovensko, Švýcarsko, Velká Británie). Zahraničních institucí bude celkem 23 a ve většině případů zastupují dalších několik vydělávacích institucí.

Veletrh Gaudeamus® v Praze je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejenom po maturitě, ale i magisterského, doktorského a všech forem celoživotního vzdělávání. Každý student návštěvou veletrhu získá vyčerpávající přehled studijních příležitostí, informace o přijímacím řízení a podmínkách studia, podrobný tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení. Součástí tištěného katalogu bude i CD s unikátním interaktivním rejstříkem studijních oborů a podrobnými informacemi o podmínkách studia. Návštěvníci veletrhu mohou zdarma využít poradenství při výběru studijního oboru
a účastnit se na všech přednáškách vystavujících škol.

Významnou součástí veletrhu bude doprovodný program přednášek, které budou probíhat v přednáškovém sále v pavilonu "D". Přednášky jsou významným zdrojem informací o možnostech dalšího studia. Přednášející budou zástupci vystavujících škol a tématem přednášek budou podrobné informace o podmínkách studia a přijímacího řízení. Na závěr každé přednášky se mohou studenti zapojit do diskuse na dané téma, mohou se ptát na vše, co se chtějí o studiu dozvědět. Přednáška bude vždy končt vylosováním pěti výherců hodnotných věcných cen, které budou v letošním roce obzvlášť zajímavé.

V letošním roce se studenti mohou na veletrh předem registrovat on-line a tím zdarma získat tištěný "Slovníček vysokoškolských pojmů" a návod "Jak si správně vybrat budoucí studium na VŠ?". Tato nadstandardní nabídka je především určena studentům III. ročníků středních škol, kteří se začínají s problematikou dalšího studia po maturitě seznamovat.

Pro výchovné poradce a pedagogy jsme připravili speciální informační sadu od vystavujících škol a zcela novou aplikaci "Informační systém pro výchovné poradce". Informační systém pro výchovné poradce obsahuje aktuální rejstříky studijních oborů a další informace o 350 vzdělávacích institucí z české republiky a dalších více než 40 zemí světa. Informační sady dostanou výchovní poradci a pedgogové zdarma ve stánku poradneského servisu po předložení vyplněné volné vstupenky.

Ve spolupráci s Anglo-americkou vysokou školou jsme navíc pro studenty připravili autogramiádu a koncertní vystoupení finalisty Superstar Bena Cristovaa. Autogramiáda se uskuteční 26. 1. od 10:00 do 11:00 h na stánku Anglo-americké VŠ a hudební vystoupení pak v 15:00 v pavilonu "D".

Na závěr veletrhu, 27.1. v 15:50 h v pavilonu "D", exkluzivně vystoupí finalista v kategorii Objev roku ankety Český slavík Mattoni a Hudebních cen Óčka 2009 David Deyl, student doktorského studia na Pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Vstup na obě koncertní vystoupení je pro návštěvníky veletrhu zdarma.

Přidáno: 25.01.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si