Galavečer ONKO EUROPE PRAGUE ´09 proběhl za účasti českých i světových celebrit

V hotelu Praha se konal v úterý 22. září charitativní galavečer ONKO EUROPE PRAGUE ´09, který byl zaměřený na rozvoj prevence proti nádorovému onemocnění. V průběhu akce se předávaly předním českým a slovenským umělcům ceny „Smích léčí“. Jedno z ocenění převzala i Dagmar Havlová. „Doufám, že se jednou ke komediím vrátím a role, jež rozesměje publikum, opět přijde,“ poznamenala někdejší první dáma. Kromě ní se galavečera účastnili hollywoodští producenti Paul Maslansky a Peter Steenolsen.

Kromě Dagmar Havlové, jež na akci přišla v doprovodu manžela, bývalého prezidenta České republiky Václava Havla, na pódiu stanuli a ceny převzali filmový režisér Zdeněk Troška, televizní a rozhlasový scénárista Gustav Oplustil, umělecký vedoucí vojenského souboru Ondráš Čestmír Komárek, sanitářka z kutnohorské nemocnice Jitka Kočí a slovenská herečka Zuzana Krónerová. Ta převzala dvě ocenění. Druhé bylo určené jejímu otci Jozefu Krónerovi, jenž byl vyznamenán in memoriam.

„Nikdy mě nenapadlo, že za něco, co dělám tak ráda a celý život, se dávají ceny,“ řekla Zuzana Krónerová s úsměvem na rtech a dodala: „Cen si velmi vážím. Je jen velká škoda, že tu jednu si nemohl tatínek převzít osobně.“ Na slavnostní události chyběla z oceněných jen herečka Jiřina Bohdalová, jež onemocněla chřipkou a musela se organizátorům omluvit.

„Výtěžek z celého večera bude věnován na pokrytí nákladů spojených s celoroční činností neziskových organizací Onkocet Europe o.p.s., Válka a paměť o.p.s. a projektů Normální je nekouřit,“ uvedl doktor Tomáš Finger, generální ředitel společnosti Onkocet Europe o.p.s., která akci pořádala. Záštitu nad ní převzali předseda poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Miroslav Vlček a slovenský velvyslanec v České republice Peter Brňo. Propagaci projektu v médiích zajistila mezinárodní poradenská společnost Mmd.

Přidáno: 29.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.