Fulbrightova komise připravila Dny studia v Americe

Praha, 25. října 2010 - Podrobné informace o studiu na amerických univerzitách nabídne Fulbrightova komise na Dnech studia v Americe, které se konají od 4. do 12. listopadu v Olomouci, Brně a Praze při příležitosti oslav Týdne mezinárodního vzdělávání.

Na programu Dnů najdeme přednášky o možnostech studia v USA a jeho financování, setkání s absolventy stipendijních programů i zástupci amerických vysokých škol.

„Pro letošní rok se nám podařilo zajistit účast deseti reprezentantů přijímacích kanceláří amerických univezit a řady amerických studentů, kteří aktuálně pobývají na výměnných programech v České republice. Díky tomu jsme mohli uspořádat veletrh škol, kde mohou návštěvníci získat informace opravdu z první ruky“, komentuje programovou nabídku studijní poradce Jakub Tesař z Poradenského centra Fulbrightovy komise.

Vstup na všechna pořádaná setkání je zcela bezplatný. Detailní program Dnů studia v Americe je k dispozici na stránce www.studujvamerice.cz.

Na organizaci akce  spolupracuje Fulbrightova komise s informační sítí EducationUSA, Velvyslanectvím USA, Americkým centrem, mezinárodní organizací Council of International Schools, Moravskou zemskou knihovnou a Gymnáziem Nad Alejí.

Týden mezinárodního vzdělávání (International Education Week) je každoročně vyhlašován americkým prezidentem na třetí týden v listopadu a má být připomenutím a oslavou přínosů, které Spojeným státům a ostatním zemím světa přináší mezinárodní vzdělávací výměny, a propagací studia v zahraničí obecně. Více informací lze najít na stránce iew.state.gov.

Komise J. W. Fulbrighta, pořadatel Dnů studia v Americe, je česko-americkou mezivládní organizací, jejímž cílem je rozvoj vzdělávacích výměn mezi Českou republikou a USA. Jedním z nástrojů jsou vládní česko-americká stipendia, které tato organizace spravuje. V rámci Fulbrightovy komise rovněž působí Poradenské centrum patřící do oficiální informační sítě EducationUSA podporované americkým Ministerstvem zahraničí. Další informace o službách a programech Fulbrightovy komise přináší její webovská stránka www.fulbright.cz.

Přidáno: 26.10.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.