Fulbrightova komise při příležitosti 20. výročí otevře novou kancelář v centru Prahy

MŠMT ČR

Komise J. Williama Fulbrighta, příspěvková organizace Ministerstva školsví spolufinancovaná vládou USA, slaví v letošním roce 20. výročí svého založení. Ve čtvrtek ve 14 hodin Komise slavnostně otevírá svoji novou kancelář v Karmelitské 17 v Praze 1 za účasti zástupců MŠMT a amerického velvyslanectví, od 15 hodin bude nově otevřená kancelář přístupná veřejnosti.

Na základě mezivládní dohody vyjelo v uplynulých 20 letech díky Fulbrightovu stipendiu téměř 700 českých studentů, vědců, vysokoškolských a středoškolských učitelů do USA. Současně více než 550 jejich amerických kolegů pobývalo na českých středních a vysokých školách a  ve vědeckých ústavech. V prostorách Komise je také poradenské centrum o studiu v USA, které pořádá semináře, individuální konzultace pro české zájemce a provozuje i knihovnu základních materiálů souvisejících se studiem.

Do rozpočtu organizace přispívá již dvacet let jednou třetinou český stát, americká vláda poté dvěma třetinami. Fulbrightovu komisi řídí česko-americká správní rada. Českou část správní rady jmenuje ministr školství, americkou velvyslanec USA v České republice, oba jsou také čestnými spolupředsedy správní rady. Díky novým prostorám, které MŠMT nabídlo pro sídlo Fulbrightovy komise, dojde v budoucích letech k výrazné úspoře nákladů na provoz Komise a tedy i ke zvýšení počtu stipendistů, kteří se programu akademických výměn zúčastní.

Podrobnější informace o Komisi a jejích programech na www.fulbright.cz.

Přidáno: 15.09.2011, Zdroj: MŠMT ČR Autor: Jana Holíková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…