Freeware programy pro studenty i zábava na prázdniny

Znáte to. Přivřít oči, prohledat pár warez stránek, zadat licenční klíč a rychle na to zapomenout. Však ono si s tím svědomí nějak poradí a navíc Vy přeci zrovna tento program potřebujete ke studijním účelům a dělá to každý, tak co. Co když ale existuje lepší řešení?

Málokdo si uvědomuje, že k většině programů, které běžně při svém studiu či práci používáte, existuje freeware alternativa, kterou můžete mít zcela legálně nainstalovanou na svém počítači. Nemusíte tak zavírat oči ani zatěžovat své svědomí.

Kupříkladu hojně využívanou sadu kancelářských programů Microsoft Office, snadno nahradíte balíkem OpenOffice, který je s placenou sadou od Microsoftu plně kompatibilní. Velmi podobné prostředí navíc zaručí, že ani přechod k těmto freeware programům nebude příliš obtížný. Čeká Vás tu klasický textový procesor Write, tabulkový procesor Calc i nástroj na výrobu prezentací Impress.

Podobně tomu je i s dalšími freeware programy pro studenty a nejen pro ně. Vyzkoušejte grafický editor GIMP, prohlížení fotografií programem Picasa, pusťte si jakékoliv video v přehrávači KMPlayer nebo využijte oblíbený programovací editor PSPad.

Všechny jmenované programy a mnoho dalších užitečných pomocníku pro práci i studium můžete zcela zdarma a bez jakýchkoliv problémů stáhnout na download serveru MujSoubor.cz.

Nejen studiem je člověk živ

A protože každý student potřebuje také odpočinek, na webu MujSoubor.cz najdete ke stažení zdarma také spoustu her. Nejrůznější žánry Vás zavedou do americké armády s hrou Americas’s Army:Special Forces i na rozsáhlá pole, která je třeba obdělat prostřednictvím hry Traktor Zetor. Pro potrápení mozkových buněk i během prázdnin se Vám pak nabízí česká klasika Fish Fillets, ale můžete i plně vypustit u demoverze známé odreagovačky Angry Birds Space. Přesvědčte se sami, že ale tímto výčet her na MujSoubor.cz rozhodně nekončí.

Přidáno: 03.07.2012, Zdroj: Soubor.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.