Francouzština pro pokročilé – nespokojte se se základy

Nestačí vám základní znalosti francouzšiny a chtěli byste do jazyka vyhlášených gurmánů proniknout více? Možností, jak dosáhnout pokročilých znalostí francouzského jazyka je v Praze poměrně dost.

Ačkoliv náš zájem o francouzštinu nebyl v posledním desetiletí tak silný jako potřeba naučit se dobře anglicky, se vstupem České republiky do Evropské unie se pomyslný jazýček na vahách přiklonil i k ní. Znalost francouzštiny jako jednoho z hlavních komunikačních jazyků EU se začala vyžadovat nejen od úředníků, kteří mají co do činění s evropskou byrokratickou strukturou, ale začíná být i předpokladem pro práci v mnoha firmách s mezinárodním působením.

Základy francouzštiny k smysluplné komunikaci pochopitelně nestačí. abyste mohli se svým kolegou nebo obchodním partnerem komunikovat na úrovni, vyplatí se získat středně nebo alespoň mírně pokročilé znalosti jazyka.

Pro potřeby těch, kteří s francouzštinou začali a chtěli dále brousit své jazykové znalosti, vypsaly pražské jazykové školy řadu kurzů.

Veřejné skupinové kurzy francouzštiny pro pokročilé:

Jazyková škola
Úrovně pokročilosti
Počet hodin za týden
Cena za semestr kurzu
Akcent mírně / středně 2 x 2 / 2 x 2 hodiny 8080 Kč / 8282 Kč
Caledonian School avancé 2 x 2 hodiny 7980 Kč
Dana Čepková závisí na dohodě závisí na dohodě závisí na dohodě
Francouzský institut - 2 x 2 / 1 x 4 hodiny 6700 Kč
JS Agency - 1 x 2 hodiny 2800 Kč
Lexis středně 1 x 2 hodiny 2700 Kč
Lingua Viva mírně I. / mírně II. / středně / středně / pokročilí 1 x 2 hodiny / 2 x 2 hodiny / 2 x 2 hodiny / 1 x 2 hodiny / 2 x 2 hodiny 3660 Kč / 5990 Kč / 6990 Kč / 3660 Kč / 5990 Kč
Polyglot pokročilí 1 x 2 hodiny 2900 Kč
Tau College - 2 x 1 / 2 x 2 hodiny 4800 Kč / 9600 Kč
The Language House - 1 x 2 / 2 x 2 hodiny 3180 / 5100 Kč

Článek vznikl v rámci projektu Futura financovaného Evropským sociálním fondem, Českou republikou a hlavním městem Praha. Projekt realizuje Respekt o.p.s.

Přidáno: 18.06.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.