Finále soutěže Němčina pro bystré hlavy

Goethe InstitutDvanáct středoškoláků se zájmem o přírodní vědy a techniku bylo vybráno odbornou porotou do finále soutěže „Němčina pro bystré hlavy“. Finále se koná 25. dubna 2012 v pražském Goethe-Institutu. Na čtyři vítěze čeká dvoutýdenní jazykový kurz v německém Göttingenu. V České republice probíhá tato soutěž Goethe-Institutu ve spolupráci s Deutsche Telekom. Více informací najdete na www.goethe.de/cesko/hk.

Soutěž „Němčina pro bystré hlavy“ je určena středoškolákům ve věku 15-18 let, kteří se zajímají o přírodní vědy a techniku, učí se němčinu jako druhý nebo další cizí jazyk a zatím v ní nepatří k pokročilým (úroveň A1-B1). Do konce února 2012 mohli soutěžící zasílat své soutěžní projekty z matematiky, fyziky, chemie, biologie či informatiky a zároveň se zúčastnit kvízu o německých vynálezcích a vynálezech. Odborná porota, která se skládá ze zástupců Akademie věd ČR, Karlovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně, vybrala dvanáct finalistů, kteří osobně představí své soutěžní projekty na finále dne 25. dubna 2012.

Čtyři soutěžící, kteří přesvědčí porotu nejvíce, obdrží hlavní cenu: dvoutýdenní jazykový kurz v Göttingenu v srpnu 2012, na který se váže zajímavý doprovodný program, např. návštěva výzkumných ústavů a laboratoří. Cílem soutěže je podpořit výuku němčiny i technických a přírodovědních předmětů a také zprostředkovat aktuální obraz Německa z pohledu vědy a techniky.

O hlavní cenu se v letošním finále utká těchto dvanáct „bystrých hlav“: Barbora Heřmanovská z Benešova u Prahy, Irena Jamborová z Hradce Králové, Jan Kadlec z Klatov, Michal Klimeš a Miroslav Krejčí ze Žďáru nad Sázavou, Michaela Krákorová, Klára Kročová a Petr Pokora z Brna, Aneta Langmajerová a Jana Nedvědová ze Stříbra, Lucie Studená z Prahy a Veronika Valešová z Pardubic.

Soutěž se koná celkem v šesti evropských zemích. Na jazykový kurz v Německu, nové kamarády z různých zemí a na exkurze a výlety se mohou vedle vítězů z Čech těšit také vítězové ze Slovenska, Polska, Litvy, Lotyšska a Estonska. Naplánována je např. návštvěva laboratoře X-LAB a Německého centra letectví a vesmírných letů v Göttingenu, vědeckého parku phaeno ve Wolfsburgu nebo centrály Deutsche Telekom v Bonnu.

Přidáno: 19.04.2012, Zdroj: Goethe Institut

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.