Finále básnické soutěže Brněnská sedmikráska 2015 se odehraje již tuto sobotu 27. června 2015

Finále letošního ročníku básnické soutěže Brněnská sedmikráska se uskuteční v rámci brněnské Noci literatury v sobotu 27. června 2015 v 19:00hod. na Alžbětinské scéně Divadla Husa na provázku.

 

Deset finalistů bude před publikem recitovat své básně na téma „Brno v noci“, které ohodnotí porota z nočního Brna – řidič rozjezdu, policistka nebo barman. Úvodní slovo pronese astronom, tmář a rovněž člen poroty Jan Hollan. K básnickému programu zahraje akustické duo Boro Boro. Večerem budou provázet herci Marie Ludvíková a Cyril Drozda.


Akci pořádá časopis Host ve spolupráci s nakladatelstvím Větrné mlýny.

Tento projekt je realizován za laskavé finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Brna.

FB událost najdete zde.

 

Z dalšího programu Noci literatury vybíráme:

 

  • Underground by Krchovský 1

poprvé v 18.30–19.00 / autorské čtení

Labyrint pod Zelným trhem, Zelný trh 21

Titul nejprodávanější český básník nemusí být ostuda, to dokazuje J. H. Krchovský, který se těší přízni publika, stejně jako kritické veřejnosti. Nikomu od roku 1989 se nepodařilo v literatuře, co jemu, zůstat nekompromisním a uspět. Během Noci literatury přečte Krchovský průřez svými verši v brněnském podzemí, a protože očekáváme nával, zařídili jsme rovnou čtení dvě, i tak je kapacita omezena na pouhých 40 osob, takže raději přijďte včas.

 

  • Brno stalinistické

19.00–20.30 / komentovaná procházka

sraz před Stadionem Kounicova

Michal Konečný a Alexandr Brummer vás zavedou do temného období dějin Brna. V rámci svého výkladu vás provedou místy spojenými se stalinistickou totalitou, perzekucí jednotlivých skupin obyvatelstva, prostranstvími, na nichž se dávala okázale najevo oficialita režimu, nebo i komunisty tolik vyzdvihovanými závody a továrnami. Trasa stezky bude vést od Stadionu Kounicova, přes sídlo StB, Krajské sídlo KSČ, tábor nucených prací, Dům pionýrů, budovu Akčních výborů až na Moravské náměstí, kde byla rozehnána demonstrace u příležitosti výročí T. G. Masaryka.

 

  • Underground by Krchovský 2

19.30–20.00 / autorské čtení

Labyrint pod Zelným trhem, Zelný trh 21

 

  • Don't worry, be Scottish

22.00–24.00 / letní literární kino

nádvoří Staré radnice, Radnická

Projekce filmů o skotských autorech, kteří v loňském roce navštívili Brno během Měsíce autorského čtení. Byli mezi nimi i autoři nakladatelství Host, Peter May a Graham Masterton. Jedinečný cyklus, který vznikl v produkci Větrných mlýnů a České televize, je pohledem šestnácti předních českých a slovenských filmařů (Robert Sedláček, Peter Kerekes, Ivo Bystřičan, Břetislav Rychlík, J. A. Pitínský a další) na soudobé (nejen) literární Skotsko.

 

Přidáno: 24.06.2015, Zdroj: Host Autor: Nakladatelství HOST

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.