Film Do Dna otevřel vozíčkářům nový svět

Hodiny na place, několik vrstev make-upu, vlny emocí, stokrát opakované záběry. Tyto náročné, ale i zajímavé chvilky patřící k filmařskému umění, si mohli na konci listopaduDo Dna zakusit brněnští vozíčkáři. Premiéra unikátního filmového projektu Ligy vozíčkářů se chystá už na 2. ledna 2012.

Na plátně bude k vidění příběh mladíka, který tápe v mezilidských vztazích. Zachrání jej nešťastná náhoda a neznámá dívka? Film s jedním velkým tajemstvím je absolventskou prací režiséra Filipa Laureyse. Student Fakulty sociálních studií se zkušenostmi z filmové školy v Austrálii natáčení zhodnotil jako: „Náročné, ale neuvěřitelně obohacující. Netušil jsem, co všechno život s postižením obnáší. Jsem rád, že jsem mohl uplatnit filmařské zkušenosti, pomoct druhým a vytvořit něco, co v naší zemi nemá obdoby.“ Co je na tomto filmu tak zvláštního? To říct nemůžeme, to by bylo tajemství vyzrazené.
Natáčeli jsme ve čtyřech lokacích. ÚtoDo Dnačiště štábu poskytla čajovna Probuzený slon, Café Práh, Bezbariérové divadlo Barka a Liga vozíčkářů. Scény jsou psychologicky laděné i dramatické. Autonehoda, chvilky před popravou, hádka v domácnosti, erotická scéna…

Přijďte se podívat sami na slavnostní premiéru do Café Práh 2. ledna 2012. Uvidíte i dokument o natáčení, uslyšíte živou hudbu, setkáte se s herci. Zvaní jsou všichni, vstup volný.

Přidáno: 15.12.2011, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.