Festival vzdělávání dospělých AEDUCA 2010

Mgr. Silvie Prudká, Univerzita Palackého v Olomouci

Odborné konference k aktuálním trendům ve vzdělávání dospělých a prezentace programů celoživotního vzdělávání

I v letošním roce pořádá Univerzita Palackého v Olomouci odborné konference na téma vzdělávání dospělých, prezentaci vzdělávacích programů a další akce v rámci Festivalu vzdělávání dospělých AEDUCA 2010. Mottem letošního ročníku zvolili organizátoři větu „Budoucnost nevidíme, ale můžeme ji tvořit.“ Jako každý rok je festival součástí Týdnů vzdělávání dospělých, které zaštiťuje Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR.

Festival odstartoval slavnostním zahájením v prostorách Senátu Parlamentu České republiky ve čtvrtek 20. května 2010. Pozvání přijali zástupci vzdělávacích institucí, asociací i představitelé politické scény. K účastníkům promluvila ředitelka Festivalu vzdělávání dospělých AEDUCA dr. Lenka Cimbálníková, prezident AIVD dr. Zdeněk Palán, zástupci Univerzity Palackého v Olomouci, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Statutárního města Olomouc. Setkání podtrhlo význam celoživotního vzdělávání v současné společnosti a nezbytnost spolupráce mezi vzdělávacími organizacemi a dalšími státními i nestátními institucemi.

Festival bude pokračovat ve dnech 14. – 15. září 2010 v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci odbornými konferencemi a prezentací programů vzdělávání dospělých a projektů rozvoje lidských zdrojů. Na konferencích se odborná veřejnost zamyslí nad tématem letošního ročníku „Aktuální trendy vzdělávání dospělých“. Účastníci se mohou aktivně zapojit do následujících odborných konferencí:

- Vysoké školy jako centra celoživotního vzdělávání
- Nové trendy ve firemním vzdělávání
- Aktuální metody ve vzdělávání dospělých
- Vzděláváním k vyšší produktivitě
- Rozvoj a vzdělávání vedoucích pracovníků ve školství

Pro návštěvníky zářijové části festivalu bude tradičně připraven i doprovodný program.
Festival vzdělávání dospělých AEDUCA 2010 chce opět po roce vytvořit prostor pro prezentaci nejnovějších vědeckých poznatků a trendů v oblasti celoživotního vzdělávání, pro představení vzdělávacích institucí a jejich programů, pro inspiraci příklady dobré praxe a pro diskuzi v rámci odborných konferencí nad aktuálními problémy vzdělávání dospělých.

Přijměte prosím pozvánku k účasti na Festivalu vzdělávání dospělých AEDUCA 2010.

Další informace získáte na www.aeduca.cz.

Přidáno: 28.06.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.