Festival Vím, proč volím On tour nabízí kvalitní hudbu i diskuze s budoucími politiky

Různorodá živá hudba v klubech a na náměstích, stolní fotbálek, hry, kvízy, soutěže a diskuze. Tak vypadají akce ve městech, kde se odehrávají koncerty v rámci festivalu Vím, proč volím On tour. Ten od konce března přináší nejen kvalitní hudbu, ale zejména informace o květnových volbách do Evropského parlamentu.

Dosud koncerty proběhly v šesti městech České republiky, a to v Ústí nad Orlicí, Šumperku, Holešově, Kopřivnici, Sokolově a Žatci. Zatímco pátky patří odpoledním prezentacím v infostanu na náměstí a klubovým koncertům, soboty se odehrávají formou open-air festivalů. Mezi účinkujícími se dosud objevila jména jako Memphis, Voxel, The Frustrators, Electric Lady či Dnešní doba.

Hudební produkce však není jediným lákadlem, které festival nabízí. Pro návštěvníky jsou
v infostanu vždy připraveny informační materiály, vzdělávací kvízy a soutěže o užitečné ceny, hry a kreslení pro děti. Jako nejzajímavější aktivitu festival nabízí možnost promluvit si
s kandidáty do Evropského parlamentu. Ti jsou připraveni zodpovídat dotazy a hovořit jak v okolí pódia, tak na moderovaných diskuzích na pódiu. Dosud se této aktivity zúčastnili kandidáti z řad České pirátské strany, Komunistické strany Čech a Moravy, Strany svobodných občanů a Strany zelených.

Zatím se festivalu zúčastnilo více jak 1 100 návštěvníků, kteří ocenili zejména pestrost programu, kvalitní informační materiály o Evropském parlamentu a možnost zabavit sebe či své děti. “Snažili jsme se vybírat taková města, která se vyznačují nízkou volební účastí. Naším cílem bylo nejen povzbudit místní kulturní život, ale hlavně mladé voliče informovat o volbách do Evropského parlamentu a o tom, že i jejich hlas může něco změnit. Což se nám dle dosavadních zkušeností zjevně daří a doufáme, že tak budeme pokračovat i nadále. “, říká Jana Votavová, manažerka kampaně Vím, proč volím.

V druhé polovině koncertního turné se festival odehraje v dalších sedmi městech, a to
v Prachaticích, Jihlavě, Třebíči, Znojmě, Praze, České lípě a Jičíně. Kromě kandidátů z různých stran se mohou návštěvníci těšit na účinkující jako Ready Kirken, Chaotic, Voilá!, Universal Swing Brothers, Mirku Miškechovou, The Sisters!, PJ & J-Bez a další. Konkrétní rozpis termínů
a kapel je možné nalézt na stránkách www.vimprocvolim.cz. Na stejné adrese jsou umístěny taktéž podrobné informace o samotných volbách a kandidujících stranách.

Celá kampaň Vím proč volím i festival Vím, proč volím On tour jsou neziskovými aktivitami, které se snaží o objektivní informování mladých lidí o významu voleb a občanské participace obecně. Pořadatelem je Česká rada dětí a mládeže.

Přidáno: 24.04.2014, Zdroj: Vím proč volím

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.