Festival Sziget 2014

Festival Sziget  oznámil první headlinery a zatím necelé tři procenta ze svého programu. Queens of the Stone Age, Placebo, Calvin Harris, Macklemore & Ryan Lewis či Skrillex, to jsou první jména určena na hlavní pódia szigetu. Ale nejen headlineři mohou znít zajímavě pro české festivalové fanoušky, Bastille, Imagine Dragons, Tom Odell mají i v ČR dobré jméno. O Sziget by se měli zajímat i umělci věnující se vizuálním výstavám, pro které je připraveno více než dva milióny korun.

První jména hudební části programu letošního ’Island of Freedom’ (Ostrova svobody), který se bude konat 11.-18. srpna, potvrzují, že i letošní hudební line-up stojí za to, hvězdy zvučných jmen doplňují i ty méně známé, které aktuálně hýbou hudebním světem. Nejzvučnější jména první části oznámeného ho programu, jako jsou kalifornští držitelé Grammy, Queens of the Stone Age nebo rockoví Placebo se zpěvákem Brianem Molkem, není třeba představovat. Stejně tak Calvin Harris ze Skotska či Skrillex, jsou jedny z největších jmen dnešní mainstreamové elektronické hudby.  

Queens of the Stone Age: http://youtu.be/AEIVlYegHx8
Calvin Harris. http://youtu.be/AtKZKl7Bgu0
Placebo http://youtu.be/Y5cZvbOisk4
Imagine Dragons http://youtu.be/ktvTqknDobU
Macklemore & Ryan Lewis – Can´t Hold Us http://youtu.be/2zNSgSzhBfM
Skrilexx & Damian Marley – Make It Bun Dem  http://youtu.be/BGpzGu9Yp6Y

Co aktuálně hýbe hudebním trhem v USA jsou Macklemore & Ryan Lewis, hvězdy hip-hopové scény ve Spojených státech. Letošní Grammy Awards získali hned ve čtyřech kategoriích jako ‘Objev roku’, ‘Nejlepší rapové vystoupení’, ‘Rapové album roku’ a skladba “Thrift Shop” vyhrála v kategorii ‘Nejlepší rapovou píseň roku’.  Nastupující generace hudebníků zatím v programu festivalu Sziget reprezentují taková jména jako americká alternativní rocková kapela Imagine Dragons, která letos obdržela ocenění ‘Nováček roku’ na European Festival Awards. Výjimečný britský talent, skladatel a zpěvák v jedné osobě, Jake Bugg, charakteristický svým bezprostředním a jedinečným zvukem soudobé folkrockové scény. Elektro trip-hopovéhé trio z Nottinghamu, London Grammar, které do publika vlévá emocionální a melancholické nálady.

V programu je ještě řada dalších jmen, zvláště anglická scéna je zastoupena již nyní velmi silně. Potvrzeni z UK jsou také Bastille, talentovaný Tom Odell, folk jazzový Michael Kiwanuka indierocková kapela Klaxons a dvojice známá jako The Big Pink. Celkem dvacet potvrzených vystoupení festivalu Sziget tvoří zatím jen zlomek z celého programu.

Festival ale neangažuje jen kapely, ale i umělce z vizuálního umění, navíc je tu příležitost pro i pro zástupce z ČR. Organizátoři Sziget festivalu zveřejnili grantové okruhy pro umělce a umělecké skupiny v oblasti venkovních instalací ve třech kategoriích. Umělci nyní mohou navrhnout sochu, vizuální instalaci nebo dekoraci, která se stane hlavním vizuálním prvkem festivalu. Celková výše grantů je přes dva miliony korun (80 000,-  Euro). (http://www.szigetfestival.cz/info/zanechte_svuj_otisk_na_ostrove_svobody.535.html)

(Zhlédněte oficiální aftermovie z loňského ročníku pro lepší představu o programu, místě konání i atmosféře celého Sziget Festivalu: http://youtu.be/q9aI6PaybRk)

Vstupenky jsou dostupné v síti Ticketpro

Sziget festival je největší středoevropský hudební festival a koná se v maďarské metropoli Budapešť na ostrově Óbudai. V roce 2013 se konal 21. ročník, který navštívilo 362 000 diváků z více než 70 zemí, kteří mohli vidět více než 1000 různých vystoupení a koncertů umělců z celého světa. Za rok 2011 získal festival evropské ocenění v hlavní kategorii Best Major Festival. V předchozích ročnících zde vystupovali téměř všechny hvězdy hudebního nebe – Prince, R.E.M., David Bowie, Placebo, Muse, Radiohead a další, v roce 2013 to byli mj. také Blur.

www.szigetfestival.cz, https://www.facebook.com/SzigetCZ

Přidáno: 20.02.2014, Zdroj: Festival Sziget 2014

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.