Festival Mazda Mariánské léto 2014

Vzdelani

První ročník festivalu Mazda Mariánské léto, který se konal předposlední srpnovou sobotu v Brně - Mariánském údolí, je za námi. A musím uznat, že se povedl. Program sliboval oblíbené interprety, blízké nejen
mému hudebnímu gustu - kapela Wohnout, Čechomor, zpěvačka Lenny nebo brněnští Poletíme?.

Počasí od rána zrovna nenaznačovalo příjemný zážitek, od 11 hodin pršelo, takže Prague Conspiracy, kteří festival v pravé poledne odstartovali a následně kapelu Skyline doprovodil letní deštík. V těchto brzkých odpoledních hodinách nebyl areál ještě zcela zaplněn, změna nastala s klukama z Wohnoutů. Nechyběla moje Poletíme?oblíbená písnička Svaz českých bohémů. Po nich přišel na řadu Čechomor s menší komplikací. Na stage vyšel jen František Černý a Karel Holas, zbytek kapely "trčel" někde na D1, ale dorazil a mohli se rozjet naplno. Přibližne v 17 hodin byla řada na Lenny. Mladá, půvabná a velmi talentovaná dcera Lenky Filipové se svým krásným chraplavým hlasem. V programu se prohodily jen kapely UDG a Poletíme?. Chvíli vysvitlo i sluníčko a ani večerní déšť nerozpustil bavící se dav čekající na finální hřeb večera, Davida Kollera a MIG 21.

Velmi jsem si pochvalovala i rozmanitost občerstvení a jídla, pochutnala si na trdelníku a ani fronty na pivo nebyly dlouhé.
Mariánské létoFestival navštívila i kamarádka z Prahy, Pavlína B., která si akci naplno užívala: "Je to super, jen škoda toho počasí. Moc se těším na Davida Kollera."

Příští rok bych lépe označila vstup do areálu, nejlépe už od zastávek autobusu, protože jsem nebyla jediná, kdo tápal, bloudil a prošel se až k restauraci Eldorádo a zase zpět. Ale finálně sečteno a podtrženo - velmi vydařená akce, prostě to nejlepší na jednom místě! :-)

Zdroj fotografií: Zuzana Pokorná

Přidáno: 27.08.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Zuzana Pokorná

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…
Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!