Festival Mazda Mariánské léto 2014

Vzdelani

První ročník festivalu Mazda Mariánské léto, který se konal předposlední srpnovou sobotu v Brně - Mariánském údolí, je za námi. A musím uznat, že se povedl. Program sliboval oblíbené interprety, blízké nejen
mému hudebnímu gustu - kapela Wohnout, Čechomor, zpěvačka Lenny nebo brněnští Poletíme?.

Počasí od rána zrovna nenaznačovalo příjemný zážitek, od 11 hodin pršelo, takže Prague Conspiracy, kteří festival v pravé poledne odstartovali a následně kapelu Skyline doprovodil letní deštík. V těchto brzkých odpoledních hodinách nebyl areál ještě zcela zaplněn, změna nastala s klukama z Wohnoutů. Nechyběla moje Poletíme?oblíbená písnička Svaz českých bohémů. Po nich přišel na řadu Čechomor s menší komplikací. Na stage vyšel jen František Černý a Karel Holas, zbytek kapely "trčel" někde na D1, ale dorazil a mohli se rozjet naplno. Přibližne v 17 hodin byla řada na Lenny. Mladá, půvabná a velmi talentovaná dcera Lenky Filipové se svým krásným chraplavým hlasem. V programu se prohodily jen kapely UDG a Poletíme?. Chvíli vysvitlo i sluníčko a ani večerní déšť nerozpustil bavící se dav čekající na finální hřeb večera, Davida Kollera a MIG 21.

Velmi jsem si pochvalovala i rozmanitost občerstvení a jídla, pochutnala si na trdelníku a ani fronty na pivo nebyly dlouhé.
Mariánské létoFestival navštívila i kamarádka z Prahy, Pavlína B., která si akci naplno užívala: "Je to super, jen škoda toho počasí. Moc se těším na Davida Kollera."

Příští rok bych lépe označila vstup do areálu, nejlépe už od zastávek autobusu, protože jsem nebyla jediná, kdo tápal, bloudil a prošel se až k restauraci Eldorádo a zase zpět. Ale finálně sečteno a podtrženo - velmi vydařená akce, prostě to nejlepší na jednom místě! :-)

Zdroj fotografií: Zuzana Pokorná

Přidáno: 27.08.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Zuzana Pokorná

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…