Festival Evolution nabídne jeden veletrh navíc, závan slunné Francie a bohatý doprovodný program

Dohromady pět veletrhů, tematická expozice Francie a deset pódií pestrého doprovodného programu – to je Festival Evolution, který se uskuteční 19. až 21. dubna na pražském Výstavišti. Letos nabízí výrazně rozšířený program pro všechny zájemce o novinky z oblastí bio, zdraví, ekologie, esoteriky, osobnostního růstu a inspirace.

Firmy a obchodníci z Francie přivezou do Prahy závan jižního slunce, vůní a chutí: představí své výrobky z oblasti biopotravin, potravinových doplňků, přírodní kosmetiky a bio vín v samostatné expozici na veletrhu Biostyl. Z řady zajímavých hostů, kteří se na festivalu prezentují, jmenujme například předního interpreta a znalce alikvótního zpěvu Wolfganga Sause z Německa, brazilskou propagátorku biologické inteligence deštného pralesa Sandru Epstein nebo ajurvédského lékaře Inda Dr. Shanti Kumara Kamleshe. Proběhnou také online vystoupení dalších  zahraničních osobností. Přednášky a semináře, workshopy, výstavy, filmová, taneční a divadelní představení doplní také ukázky zdravého vaření, cvičení a ochutnávky, najdeme zde i odpočinkové zóny s kavárnami a čajovnami. Bude připravena i řada aktivit vhodných pro rodiče s dětmi.  

Do 5. dubna 2013 mají zájemci možnost získat zvýhodněnou vstupenku na Festival Evolution. Po zaregistrování na www.vstupenkov.cz  si mohou zakoupit buď jednodenní vstupenku za 125 Kč (běžná cena 200 Kč) nebo třídenní vstupenku za 350 Kč (běžná cena 500 Kč). S touto vstupenkou se prokáží rovnou u hlavního vstupu do Průmyslového paláce a vyhnou se tak frontám před pokladnami.
Pořadatelem festivalu je Felicius Media za partnerské účasti společnosti Incheba Praha. Partnerem veletrhu je již tradičně Interspar ČR. Více informací o festivalu a aktuální program na www.festivalevolution.cz a www.facebook.com/eso.bio.eco.

„Vážíme si přízně veřejnosti a připravili jsme pro naše návštěvníky řadu novinek ve všech expozicích. Zájem o zdravý životní styl ze strany veřejnosti roste, většina lidí dnes již zná benefity bio a eko produktů, stále větší množství spotřebitelů se podrobněji zajímá o původ a složení výrobků, které používají. Díky propojení prezentační části s programem se návštěvníkům nabízí možnost prezentované novinky rovnou vyzkoušet, osahat nebo ochutnat, i proto jsou veletrhy pro vystavovatele i návštěvníky tak atraktivní,“ říká Alžběta Syrovátková, manažerka Festivalu Evolution.

Letos bude pod hlavičkou Festivalu Evolution pro veřejnost připraveno hned pět veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Esoterika a Inspirace. Stovky stánků s přehlídkou nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblasti zdravého životního stylu, osobního růstu, sebepoznání či udržitelného přístupu k životu doplní také pestrý doprovodný program odehrávající se na řadě pódií.

Návštěvníky čekají oproti předchozímu ročníku namísto veletrhu Zdravé výživy a zdravého životního stylu dva veletrhy: Biostyl pro certifikované BIO produkty, které zaznamenávají celoročně stoupající oblibu u spotřebitelů, a veletrh Zdraví, který nabídne novinky v oblasti přírodních produktů, kosmetiky, kvalitních regionálních potravin, zdravé výživy a zdravého životního stylu. Náš tip na novinky v oblasti certifikovaných produktů je nová značka partnera veletrhu společnosti Interspar ČR, která mimo svou tradiční řadu bio výrobků NATUR*PUR, představí novou privátní značku bezmasých produktů SPAR Veggie, a to ve čtyřech variantách: s mlékem, s vejcem, s mlékem a vejcem nebo 100% rostlinnou. Již tradičně představí tyto produkty Zdeněk Pohlreich ve své kuchařské show na hlavním pódiu. Konzultovat zdravý životní styl a stravování s výživovou poradkyní Kristýnou Kalinovou, známou především z pořadu Tescoma Vařečka, budete moci u stánku společnosti FOODISH, která bude prezentovat nové ochucené kuskusové směsi Arax, vyrobené ve spolupráci s francouzskými gurmány. Mezi přednášejícími nebudou chybět ani Margit Slimáková, odbornice na zdravotní prevenci a výživu, nebo Vlasta Hlinková ze spol. Lifefood, která uvede krátký kurz a ochutnávku Živé stravy neboli living foods (rawfood), označující potravu tepelně ale i chemicky neupravovanou. Vaření podle zásad ajurvédy představí indický lékař Shanti Kumar Kamlesh, který vařil i v ašrámu Mahátmá Gándího nebo v paláci Dalajlámy.

Veletrh Ecoworld bude opět zaměřen na ekologické výrobky a služby, velký prostor bude jako vždy věnován neziskovým a zájmovým sdružením, které zde představí své aktivity a činnosti z oblasti ekologie a trvale udržitelného rozvoje. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu na elektrokolech, inspirovat se zdravým a levným bydlením – v domech z přírodních materiálů, seznámit se s širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“, nebudou chybět již tradiční Ozvěny Ekofilmu. Sdružení Kokoza nabídne vybavení nutné pro první kroky k pěstování ve městě – zeminu, květináče, truhlíky, osivo či předpěstované rostliny. Na místě pak založí dočasnou městskou zahradu o ploše průměrného městského balkonu, na které návštěvníci uvidí, že pěstování a kompostování ve městě není nemožné, ba naopak zábavné.

Část festivalu nesoucí název Esoterika návštěvníky nechá nahlédnout do oblastí, které našemu životu dávají hlubší rozměr, jakými jsou alternativní medicína, relaxační a léčivé techniky, různé metody pro dosažení tělesné i duchovní harmonie a nové i tradiční směry poradenství a terapie. Klíčovými slovy esoteriky jako symbolu odkrývání toho, co je skryté, jsou spolupráce, propojení, svoboda, originalita, kreativita a vhled. Mezi zajímavé vystavovatele patří např. knihkupectví Hledající, nabízející možnost vrátit za určitých podmínek zakoupenou knihu, nebo Gabriela Filippi, která představí svůj projekt Léčivé divadlo, jehož prostřednictvím odkrývá pravdy, o kterých se běžně nemluví. Jakub Střítezský nás seznámí s Human designem – metodou, s jejíž pomocí lépe poznáte své talenty i schopnosti a zároveň své limity.  

Osobní rozvoj, vzdělávací projekty a metody, ale také třeba aktivní odpočinek nebo osvětové akce budou náplní posledního z pětice veletrhů s názvem Inspirace. Letošní ročník se bude hodně věnovat mateřství a výchově dětí. Zdravé početí, zdravý porod, zdravé mateřství, zdravá rodina a zdravá společnost budou hlavními tématy, další programy poradí maminkám, jak děti správně krmit, oblékat i přebalovat. Překvapit může strollering - soubor sportovních programů pro maminky s kočárky a taneční vystoupení s kočárky.  Na otázku, zda je škola tou nejlepší formou vzdělávání, nebo už jen přežitým zvykem, zkusí odpovědět intuitivní a systemická pedagogika, metody domácího vzdělávání, nebo nové pojetí výchovy a vzdělávání nazvané unschooling. Prezentovat se budou kampaně Celé Česko čte dětem a Česko mluví o vzdělávání.

Veletrhy používají značku FAMILY FRIENDLY, která informuje o tom, že akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Pomoci v orientaci široké nabídky firem může brožura 1. ČESKÝ PRŮVODCE ZDRAVÉHO A ALTERNATIVNÍHO ŽIVOTA, ve které jsou přehledně do kategorií rozděleny produkty a služby nabízené na veletrhu. Vystavovatelé, přednášející hosté či vedoucí workshopů budou barevně označeni i dle zaměření své činnosti, takže každý návštěvník se snadno zorientuje a bude si moci vybrat dle svých potřeb a zájmů. Tuto brožuru obdrží návštěvníci zdarma a mohou ji využívat i po skončení veletrhu.

Přidáno: 19.03.2013, Zdroj: Festival Evolution

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si