Festival CINEMA MUNDI přiveze nejlepší filmy do Brna už počtvrté

Čtvrtý ročník největšího filmového festivalu v Brně se blíží. I letos se mohou „kinofilové“ i běžní diváci těšit na výběr nejlepších snímků, které v tomto roce soutěžily o prestižní filmové ceny Oscar. Také české filmy, které festival do Brna přiveze, budou patřit k tomu nejvýraznějšímu, co v uplynulém roce vzniklo. Důkazem jsou nominace uváděných snímků na Českého lva.

Festival slavnostně zahájí ve středu 27. února v 17 hodin na náměstí Svobody patron festivalu Bolek Polívka, v jehož divadle letos se budou poprvé promítat festivalové snímky. Slavnostním večerem bude provázet herec, moderátor a zpěvák Jan Budař. Zahájení festivalu si nenechá ujít ani režisér Jan Hřebejk.

Festival odstartuje předpremiéra americké romantické komedie Terapie láskou . Dále se mohou diváci těšit na film Michaela Hanekeho Láska, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes, indický snímek Barfi! nebo kanadskou Malou čarodějku. A pro náročného diváka jsou připraveny filmy ze zemí, jejichž tvorba se k nám dostává zatím jen pomalu, např. keňský snímek Nežít jen na půl nebo grónský Inuk. Z českých filmů stojí za zmínku předpremiéra romantické komedie Martin a Venuše. Filmovou nabídku i letos završí divácky oblíbený výběr „To nejlepší z Oscarů a Českých lvů 2012“.

Promítat se letos bude na pěti místech, k tradičním kinům Lucerna a CINEMA CITY Velký Špalíček se letos přidá kino Art, Divadlo Bolka Polívky a Divadlo Šansonu. Velká část z promítaných čtyřiceti filmů v rámci hlavní sekce festivalu bude v Česku odpromítána premiérově a navíc jako jediná kino-projekce v republice

Mimo hlavní pásmo je pro diváky připraven výběr dvaceti snímků z Mexika, Brazílie a Argentiny. Nejlepší latinskoamerické komedie posledních deseti let obsáhnou podle dramaturga festivalu Lukáše Skupy nejrůznější typy humoru a filmy tak budou tvořit zajímavou alternativu k hlavnímu proudu oscarových i českých snímků.

V rámci doprovodného programu se diváci mohou těšit na besedy s českými i zahraničními herci a filmovými tvůrci. Připraveny jsou také ochutnávky cizokrajných kuchyní, výstavy, koncerty, ukázka capoiery nebo taneční večery. Doprovodný festivalový program připravuje Masarykova studentská unie (MUNIE).

Festival vyvrcholí  ve středu 6. března vyhlášením cen MFF CINEMA MUNDI, které opět udělí studentská porota. Poté bude festival slavnostně ukončen za přítomnosti režiséra Jiřího Menzela, a to v prostorách Divadla Bolka Polívky.
Vstupenky na festival pořídíte od 60 Kč, festivalové passy pro studenty (4+1 vstupenka zdarma) pak za 320 Kč.
Více informací o programu a hostech na www.cinemamundi.cz.

Přidáno: 12.02.2013, Zdroj: CINEMA MUNDI Autor: Kateřina Špičáková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.