Faktor Churchill - audiokniha o muži, který psal dějiny

Jeden z nejlepších životopisů všech dob vychází v audio podobě současně s knižní verzí od nakladatelství Kniha Zlín. O velké osobnost Winstona Churchilla vypráví bývalý starosta Londýna Boris Johnson, díky kterému vznikl jedinečný titul shrnující vybrané okamžiky dějin a života státníka. Různé biografie vyšly již mnohokrát, ale tentokrát se jedná o spojení známých i neznámých detailů, které byly podstatné pro jeho další činnosti a formování celé osobnosti.

Autor Boris Johnson má za sebou dráhu politika a novináře, takže jeho uchopení životopisu světového státníka je jedinečné a právě proto úspěšné. Autor se nebojí předkládat fakta bez servítků, psané mnohdy slangovými výrazy. Životopis samozřejmě obsahuje také základní a všem známé informace o dětství, ale také zážitky a politické formování osobnosti Winstona Churchilla. Co předcházelo a navazovalo na jeho rétorické schopnosti? Co jeho vztah k ženám? Jak se politik, který pohrdal válkou, mohl stát jedním z nejvýznamnějších politických mozků? V rámci jeho kariéry se stal průkopníkem v mnoha oblastech. Historicky je celá audiokniha zasazena do událostí 20. století, velká část je věnována roku 1940.

A hlavně bez tzv. faktoru, který autor přisuzuje Winstonovi Churchillovi, by jeho osobnost nebyla kompletní. Je to nejen díky jeho úloze v politice, ale i on sám získal Nobelovu cenu za literaturu a to za jeho vlastní životopis.

Při přípravě audioknihy mne nejprve zaskočil autor. Bývalý starosta Londýna a excentrický politik. Nebyl jsem si jistý, co mám čekat. Výsledek byl o to víc ohromující.
Osobnost Winstona Churchilla byla zpracována již mnohokrát, ale zatím jsem se nesetkal s tak zajímavou formou. O Churchillovi se dozvíte věci, které jsou známé, jako výstřední epizody v životě velkého státníka, v textu jsou však zasazeny do souvislostí, které se většinou v jiných knihách nedozvíte. V podání Pavla Rímského vám osobnost premiéra Velké Británie doslova ožívá před očima. Tato audiokniha je skvělou poctou jednomu z nejvýznamnějších lidí 20. století. Audioknihu vřele doporučuji!,“ řekl režisér audioknihy Jakub Tabery.

Anotace audioknihy

V životopise Winstona Churchilla podává autor se svým charakteristickým vtipem a pronikavostí podobiznu premiéra, který nebojácně vedl svůj národ do boje, přestože nenáviděl válku a pohrdal politiky postrádajícími zkušenost s jejími hrůzami; muže potýkajícího se s depresemi a šišláním, který se přesto vypracoval na jednoho z největších řečníků všech dob a nejproslulejšího žurnalistu své éry; politika, který se díky své otevřenosti novým myšlenkám stal průkopníkem v oblasti zdravotnictví, školství i sociálního zabezpečení, aniž by se přitom zřekl vrozené politické nekorektnosti; a především neohroženého, vynalézavého, odhodlaného velikána, jehož existence je nejlepším argumentem proti názoru, že sebevětší osobnost nemůže zvrátit běh dějin.

Boris Johnson (1964) svou kariéru zahájil jako novinář, který se ze zpravodaje londýnských Timesů a deníku The Daily Telegraph vypracoval na šéfredaktora konzervativního magazínu Spectator. Vstoupil i do politiky a stal se poslancem, mezinárodní proslulost však získal teprve ve funkci starosty Londýna, kterou zastává od roku 2008. Charakteristickým rozcuchaným účesem a samorostlým vystupováním se Boris (jak je běžně nazýván i v médiích) řadí ke staroslavné tradici britských výstředníků a politicky tíhne v rámci konzervativní strany k libertariánskému křídlu: je známým kritikem Evropské unie, pravidelně se účastní londýnského průvodu sexuálních minorit a podporuje ve městě cyklistiku. Jeho bibliografie se rozpíná od anekdotických dějin Londýna přes úvahy nad politikou a zánikem Římské říše až po satirické romány.

Pavel Rímský je český herec a dabér, narozený v roce 1949 v Pardubicích. V roce 1972 dokončil studia na JAMU a získal své první angažmá v Hradci Králové. Později působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Městských divadlech pražských, v Realistickém divadle (nyní Švandovo divadlo), v Divadle v Dlouhé a od roku 1997 je členem Divadla na Vinohradech. Mnoho hereckých příležitostí také získal v televizních inscenacích a seriálech (např. Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí). Pavel Rímský má výjimečný hlas, který využil v mnoha rolích v dabingu, kde mimo jiné propůjčil svůj hlas Sylvestru Stallonovi.

Odkaz na audioknihu: 
http://audioteka.com/cz/audiobook/faktor-churchill
Ukázka z audioknihy: 
https://soundcloud.com/audioteka_cz_sk/ukazka-z-audioknihy-faktor-churchill

Faktor Churchill
Autor: Boris Johnson
Interpret: Pavel Rímský
Délka: 14 hod 28 min
Režie: Jakub Tabery
Mistr zvuku: Jan Kacian 
Kategorie: Vzpomínky a biografie; Zahraniční literatura
Vydavatel: Audiotéka
Typ: Audiokniha kompletní
Cena: 299- Kč

zdroj obrázku: Audioteka.CZ

Přidáno: 28.06.2016, Zdroj: Audioteka.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si