EXPOLINGUA Praha – cesta do světa jazyků a vzdělávání

EXPOLINGUA Praha je nejstarší a největší tuzemský veletrh specializovaný na cizí jazyky a vzdělávání, koná se vždy v listopadu v centru Prahy. Každoročně ho navštíví více než 5 000 studentů, pedagogů, jazykových odborníků a mladých lidí, kteří se zajímají o různá studia. Během dvou veletržních dnů si mohou prohlédnout expozice několika desítek vystavovatelů, v roce 2006 se na EXPOLINGUA Praha představilo 72 univerzit, jazykových škol, kulturních institucí a firem z 13 zemí světa. Veletrh je vždy skvělou příležitostí k seznámení se s novinkami v jazykové výuce a studijními možnostmi na českých i zahraničních univerzitách nebo jazykových školách. Pravidelně se na EXPOLINGUA Praha prezentují také výrobci výukových a překladatelských softwarů, nakladatelství, velvyslanectví i agentury zprostředkovávající studijní či pracovní pobyty v zahraničí.

17. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha 2007 proběhne 9. a 10. listopadu v Národním domě na Vinohradech. Motto 17. ročníku „S jazyky snadněji do světa“ bude zvát návštěvníky do různých zemí, ale především k blízkým sousedům. Hlavním jazykem EXPOLINGUA Praha 2007 bude totiž němčina - po angličtině druhý nejčastěji vyučovaný cizí jazyk na českých školách a nejvíce používaná rodná řeč v Evropské unii. Vystavovatelé budou samozřejmě nabízet studia mnoha dalších jazyků, angličtiny, španělštiny, francouzštiny, ruštiny, japonštiny, portugalštiny aj. V loňském roce bylo možné vybrat si studium některého ze 46 jazyků, včetně znakové řeči pro neslyšící. Součástí veletrhu bude rozsáhlý doprovodný program, o který mají vždy mimořádný zájem lektoři i návštěvníci. Nejvíce lákají jazykové minikurzy, letos to bude například japonština, čínština, španělština, portugalština, lotyština, francouzština a arabština. Připraveny jsou i semináře reprezentantů zahraničních univerzit a jazykových škol, přednášky českých a zahraničních odborníků o výukových trendech, studijních pobytech v cizině, e-learningu a jazykových certifikátech. Návštěvníci si mohou z veletrhu odnést i hodnotný dárek, některou z cen soutěže, do níž se zapojí vyplněním anketního kuponu. Více informací o mezinárodním veletrhu EXPOLINGUA Praha najdete na www.expolingua.cz.

Přidáno: 27.09.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si