EXPOLINGUA Praha 2008 s rekordní návštěvností

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2008 měl rekordní počet návštěvníků, vystavovatelů i zastoupených zemí. Během dvou dnů veletrh navštívilo 5 893 lidí, zúčastnilo se ho 102 vystavovatelů z 21 zemí.

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2008, který se konal 7. - 8. listopadu v Národním domě na Vinohradech, navštívilo 5 893 převážně mladých lidí, což je nejvyšší číslo v historii veletrhu. Dalšího rekordu dosáhla EXPOLINGUA Praha 2008 v počtech vystavovatelů a zemí. Na veletrhu se prezentovalo 102 vystavovatelů z 21 zemí. Poprvé se představila Čína, Itálie a Rumunsko. Návštěvníci se nejčastěji zajímali o jazykové kurzy a pobyty, možnosti studia a práce v zahraničí, učebnice a slovníky.

“Letošní EXPOLINGUA Praha byla velmi úspěšná. Máme radost, že stoupá nejen počet vystavovatelů, ale i návštěvníků.”, říká Janica Ciglianová, ředitelka EXPOLINGUA Praha. “Přichází stále více studentů a mladých lidí, kteří berou jako samozřejmost znalost jednoho až dvou cizích jazyků. Chtějí cestovat a studovat v zahraničí, navíc mají jasnou představu o kurzech a studijních programech, které hledají.”, doplňuje Janica Ciglianová. Kromě jazykových kurzů, práce a studia v zahraničí, učebnic a slovníků byla poptávka také po studiu na univerzitách a vysokých školách v zahraničí, cizojazyčné literatuře a výukových CD-Romech. Nejvíce se návštěvníci zajímali o angličtinu, francouzštinu, španělštinu, němčinu a ruštinu.

Hlavním jazykem veletrhu byla francouzština. Na prezentaci francouzských a švýcarských škol a institucí  spolupracovalo Velvyslanectví Francie v ČR, Francouzský kulturní institut v Praze, CampusFrance, Alliance Francaise a Velvyslanectví Švýcarska v ČR. Veletrh v pátek 7. listopadu 2008 slavnostně zahájili reprezentanti právě francouzského jazyka - velvyslanec Švýcarské konfederace v ČR pan Jean-Francois Kammer a rada pro kulturu a spolupráci Velvyslanectví Francouzské republiky v ČR pan Jean-Marc Berthon. “Francouzštinu byla hlavním jazykem veletrhu ve správný čas. Dohody české a francouzské vlády usnadňují uznávání vysokoškolských diplomů. Francie nám také nedávno otevřela svůj pracovní trh.”, vysvětluje ředitelka EXPOLINGUA Praha Janica Ciglianová a dodává: “O studia a práci ve Francii se na veletrhu zajímalo hodně studentů i absolventů středních a vysokých škol.”

V doprovodném programu EXPOLINGUA Praha 2008 bylo 71 přednášek a seminářů českých a zahraničních odborníků, což je zatím nejvíce v historii veletrhu. Mimořádný zájem byl jako každoročně o jazykové minikurzy, především španělštiny, francouzštiny, arabštiny, italštiny, čínštiny, portugalštiny a rumunštiny.  Vysokou návštěvnost měly i přednášky o pracovních a studijních příležitostech v EU, semináře určené učitelům cizích jazyků a novinky letošního veletrhu – workshop hip hopu a minilekce tlumočení.

19. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha 2009 se bude konat 13.-14.  listopadu 2009. Rádi se s Vámi opět setkáme!

Veletrh EXPOLINGUA Praha 2008 se koná pod záštitou Jána Figeĺa, člena Evropské komise odpovědného za výchovu, vzdělávání, kulturu a mládež. Veletrh EXPOLINGUA Praha 2008 podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Organizátorem veletrhu EXPOLINGUA Praha je společnost ICWE GmbH.

EXPOLINGUA Praha 2009
13. - 14. listopadu 2009
Národní dům na Vinohradech
Náměstí Míru 9, Praha 2
Otevřeno denně 10:00 – 18:00 h

Přidáno: 10.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.