EXPOLINGUA Praha 2007 – S jazyky snadněji do světa

Vybrat si studijní program v zahraničí, poradit se s odborníky o možnostech získání stipendia, absolvovat úvodní lekci němčiny, čínštiny nebo velštiny a ještě vyhrát třeba jazykový kurz – to vše můžete na 17. Mezinárodním veletrhu jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha 2007. Nejstarší český veletrh zaměřený na cizí jazyky a vzdělávání se bude konat 9. - 10. listopadu v Národním domě na Vinohradech. Veletržní expozice otevře více než 100 vystavovatelů ze 17 zemí světa, budou mezi nimi české i zahraniční univerzity, vysoké a jazykové školy, výrobci výukových a překladatelských softwarů, nakladatelství, velvyslanectví, kulturní instituce i agentury zprostředkovávající studijní či pracovní pobyty v zahraničí. Hlavním jazykem veletrhu bude mateřská řeč 100 miliónů lidí, která je zároveň nejpoužívanější rodnou řečí v Evropské unii – němčina.

Motto EXPOLINGUA Praha 2007 „S jazyky snadněji do světa“ připomíná, jak důležitá je pro studijní i pracovní kontakty znalost alespoň jednoho cizího jazyka. Do různých koutů světa budou zvát vystavovatelé z Velké Británie, Irska, Španělska, Portugalska, Guatemaly, Ruska, Austrálie i Česka. Hlavní jazyk veletrhu – němčinu - budou v centrální expozici společně prezentovat zástupci organizací z německy mluvících zemí. Poskytnou informace o jazykových kurzech, profesní kvalifikaci, výměnných programech pro mládež i studiu v Německu. Přijedou také reprezentanti pěti německých vysokých škol ze spolkových zemí sousedících s Českou republikou. Návštěvníci veletrhu tak budou mít jedinečnou možnost získat přímé informace o studijních možnostech i praktických stránkách pobytu v Německu. V nabídce EXPOLINGUA Praha 2007 budou různé formy studia mnoha dalších jazyků - angličtiny, španělštiny, francouzštiny, ruštiny, japonštiny, portugalštiny aj.

K EXPOLINGUA Praha patří i kvalitní rozsáhlý doprovodný program (pdf, 232 kB), o který je vždy mimořádný zájem. Asi nejoblíbenější jsou malé jazykové lekce seznamující s jazykem i kulturou, letos jich bude jedenáct. Vyzkoušet si můžete například japonštinu, čínštinu, hebrejštinu, portugalštinu, němčinu, lotyštinu, ruštinu, španělštinu a arabštinu. Připraveny jsou i semináře zástupců zahraničních univerzit a jazykových škol, přednášky českých a zahraničních odborníků o výukových trendech, studijních pobytech v cizině, e-learningu, překladatelství a tlumočnictví i jazykových certifikátech. Kulturní program bude zaměřený převážně na němčinu, kromě jiného se budou promítat německé krátké filmy v původním znění. A každý má šanci odnést si z veletrhu užitečný dárek, některou z cen soutěže, do níž se zapojí vyplněním anketního kuponu. Mezi cenami jsou například letenky, CD-Romy, učebnice a cizojazyčné knihy. Více o EXPOLINGUA Praha 2007 najdete na www.expolingua.cz.

Přidáno: 31.10.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si