EXPOLINGUA Praha 2006 - objevte s námi Austrálii!

Počátkem listopadu se v Praze po roce opět sejdou příznivci cizích jazyků z celého světa. Na Mezinárodním veletrhu jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha 2006 budou hledat, nebo naopak nabízet nové možnosti jazykové výuky, také pracovní a studijní pobyty. Už šestnáctý ročník veletrhu proběhne 10. a 11. listopadu, stejně jako loni v historických sálech Národního domu na Vinohradech. Letošní motto „Výuka jazyků a mobilita“ připomene, že rok 2006 vyhlásila Evropská komise Evropským rokem mobility pracovníků. Hlavní pozornost bude tentokrát patřit Austrálii, která bude čestným hostem veletrhu.

Australský kontinent už mnoho let nejčastěji volí čeští studenti jako místo svého zahraničního studia. Vědí, že jim může nabídnout velmi kvalitní vzdělávací systém, atraktivní životní styl i pracovní příležitosti. Také proto patří Austrálie k zemím s nejvyšším podílem zahraničních studentů. Na veletrhu EXPOLINGUA Praha 2006 ji budou reprezentovat Australský konzulát a Australská obchodní mise v Praze, přijede i řada vystavovatelů z různých regionů Austrálie. Návštěvníci veletrhu tak získají přímé informace o studiu v Austrálii a zvláštnostech tamního života. Zajímavá jistě bude i beseda s čerstvými absolventy australských univerzit nebo setkání s herečkou Dášou Bláhovou, která u protinožců žila téměř dvacet let.

Veletržní expozice letos chystají také univerzity, vysoké a jazykové školy, vzdělávací agentury a kulturní instituce například z Velké Británie, Španělska, USA, Kanady, Irska, Německa a Česka. Řadu svých produktů představí generální sponzor veletrhu – cestovní kancelář GTS international zaměřující se na studenty a nezávislé cestovatele, výhradní tuzemský distributor mezinárodních studentských průkazů ISIC, Alive a karet pro učitele ITIC. Odborný doprovodný program se bude skládat z workshopů a přednášek jazykových profesionálů. Návštěvníci se mohou zúčastnit populárních jazykových minilekcí - esperanta, znakové řeči, japonštiny a španělštiny. Připraveny jsou i semináře o studiu v Austrálii a jiných zemích, práci v zahraničí, e-learningu, nových trendech ve výuce angličtiny, překladatelství a tlumočnictví i o mezinárodních jazykových certifikátech. Některé z jazykových pobytů a kurzů získají výherci veletržní soutěže. Hrát o hodnotné ceny může každý, kdo vyplní anketní lístek. Více se dozvíte na na www.expolingua.cz.

Přidáno: 30.10.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.