Exotické jazyky. Jak na ně?

VOŠ ČR a MOS - logo

Arabština, korejština, nebo třeba dánština. Není jednoduché najít místo, kde se tyto jazyky můžete naučit. Pokud tedy neseberete odvahu a rovnou neodcestujete do daných destinací zkusit to „na ostro“. V Čechách nabízí studium těchto jazyků některé univerzity, jako například Karlova nebo Masarykova, ale přijímací řízení je leckdy velmi náročné a často předpokládá určitou úroveň znalostí. Dále existují jazykové školy a kurzy, kde ovšem platíte závratné peníze za nabízené kurzy, které často ani nenabízí to, co hledáte. Naopak pražská VOŠ cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku má ve své nabídce přes 30 jazyků, studenti si vždy vybírají 3 z nich, navíc ukončením studia získávají titul DiS. a mohou pokračovat dál ve studiu na vysoké škole. „Byl jsem na Karlově Univerzitě, ale chyběl mi tam individuální přístup ke studentovi. Přešel jsem na VOŠ a jsem ohromně spokojený. Ve třídě arabštiny je nás šest, čili není čas na flákání, navíc paní docentka Petrová je opravdu zkušená mluvčí“ říká jedenadvacetiletý student Tomáš. Více na www.voscr.cz.

Přidáno: 24.08.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…